Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Deník maturanta #10

Maturita, formalita? Možná, ale kolik stresu přináší, to nám nikdo neřekl! Tahle rubrika ti nedá tipy a pravděpodobně ani motivaci, protože tu my samy potřebujeme.😂  Zato tě ale můžeme ujistit, že jestli prožíváš to stejný, nejsi v tom sám/sama!

Vítej u desátého dílu našeho virtuálního deníčku! Doufáme, že tě naše sdílení baví a něco ti předáváme! Ať už je to jakkoliv, jsme rády, že nás čteš!

Dneska jsme zase spojily síly, a když už máme ten desátý díl, vymyslely jsme deset tipů, jak přežít střední školu a maturitu! Thank us later. 

DESATERO ÚSPĚŠNÝHO MATURANTA:

Tepláky > džíny 

Teplákovka je nejlepší investice! V posledním roce už nemáme sílu se do školy nějak strojit, takže mikiny, tepláky a legíny jsou absolutní must have.

Nenápadně podlézej učitelům

Když to budeš dělat dobře, tak vykouzlíš i z průměru 2,9 dvojku na vysvědčení!😂 (-Áďa)

Taky pamatuj, že většina učitelů je u maturity, a pokud tě budou mít rádi, tak tě nepotopí!

Někdy je lepší jít místo hodiny na kafe nebo dýl spát

Tvoje mental health ti poděkuje. Kafe (a drinky) jsou naše besties, bez kterých bychom tu školu těžko přežily.😂 A někdy je opravdu lepší přijít až na druhou hodinu nebo místo odpoledky zajít s kámoškou na kafe. Ale k ničemu tě nenabádáme, jo?🤭

Známky neurčují tvojí worth

Polovina lidí, co má v našich třídách samý jedničky, je v reálným životě nepoužitelná. To, že trojkaři dělají šéfy jedničkářům, se neříká jen tak.😂 Jestli jsi jedničkář, závidíme ti a keep going. Jestli ne, tak no stress, známky ve škole neukazují tvoji inteligenci a hodnotu.💖

Dělej co nejvíc prezentací a referátů! 

Ať chceš, nebo ne, každý předmět ti asi úplně nepůjde a občas není moc možností, jak si opravit známku, takže ber každý referát a projekt!

Účastni se školních akcí

Ty nejlepší zážitky ze střední fakt nezažiješ ve třídě během matiky. Jezdi na všechny akce, na které můžeš, jednou pak budeš litovat, že jsi to nedělal/a.

Neřeš, co si myslí ostatní, no one really cares

Věř nám, že každý má svých problémů dost na to, aby řešil ty tvoje. A pokud to někdo dělá, není to typ člověka, který by tě měl trápit. Dělej si věci podle sebe a na ostatní se vyprdni! 

Nerandi s lidmi ze třídy

Tady hodně záleží na situaci. Známe lidi, u kterých to funguje, ale je jich rozhodně míň než těch, kterým to nefunguje. Každopádně ti po rozchodu nepomůže vidět dotyčného každý den ve škole, jezdit s ním na školní akce a podobně… trust us.

Využívej ISIC

ISIC je skvělá věc, díky které máš slevy snad všude, hlavně třeba na cesty s RegioJet, ale i na vstupy na památky, na akce, jídlo a spoustu dalšího.

Chovej se k ostatním hezky

Pokud to samozřejmě jde. Nikdy nevíš, kdo ze spolužáků bude jednou doktor a pak se ti pomstí.😂 Ale pokud to nejde, tak si to s nimi vyřeš po svém, ale mimo školu. Lucka approved.