Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Deníček z Austrálie: Sydney & Brisbane thrift guide

Pokud tě zajímá, jak vypadá život v Austrálii a jak tu zvládnout delší návštěvu, čti dál, mám pro tebe Austrálii 101.

Jedna z mých fav dovolenkových aktivit je procházení sekáčů a New South Wales a Queensland jich má hodně. Tyhle jsou must visit, pokud budeš někdy v Brisbane nebo v Sydney a okolí.

Řetězce

Vinnies, Op Shops a Salvos jsou charitativní obchody, které najdeš skoro všude. Podobají se našemu Genesis, takže se v nich musíš vším pořádně prohrabat, zato tě ale čekají skvělé ceny a často v nich najdeš i super věci. Oba řetězce najdeš jak v Birsbane, tak v Sydney, a nejlepší je vyrazit do menších čtvrtí, kde nejsou tolik vybrané.

Minulý díl najdeš tady!

Deníček z Austrálie: Všechny cowboy boots končí v Brisbane

@_00_3_12

Výběrové vintage stores

Některé stores mají i více lokací a ve všech najdeš kvalitní vintage kousky. Sice si za ně připlatíš, ale ceny nejsou o tolik vyšší, než ve fancy pražských vintage obchodech a investice se ti rozhodně vyplatí. Navíc, pokud hledáš kovbojky jako já, můžeš se vsadit, že jich tady najdeš spoustu, především pak Brisbane jich bylo plné.

Já jsem ty svoje našla ve Wilde Merchant po docela intenzivním hledání. I když jich tu je všude hodně, největší problém jsou velikosti. Většina je totiž pánská, takže bývají obří, ale kdo hledá, ten rozhodně najde.

Pokud budeš v Sydney určitě se ti vyplatí zajít do čtvrti Newtown, speciálně pak na King Street, kde byla většina nejlepších obchodů. V Brisbane jsem zase největší štěstí měla na West End a obě čtvrti jsou navíc pěkné, insta friendly a nachází se tam spousta kaváren a míst na hangout.

Stores v Sydney, které by ti neměly utéct:

  • Uturn
  • Vintage Fabrique
  • Silk Caress
  • The Wilde Merchant
  • Cheep
  • PM Store
  • Wayside Chapel
  • The Vintage Clothing Shop
  • Real King Vintage
  • Storeroom Vintage

Obchody mimo Sydney

Spousta sekáčů a vintage stores se nachází i v menších městech mimo Sydney a najdeš v nich kromě oblečení i velkou řadu cetek, šperků, nádobí i nábytku, což se ti úplně hodit nebude, ale stojí za to je prolézt. Občas totiž objevíš i věci, které bys úplně nečekal*a (jako třeba vintage Playboy magazíny, lolík).

Před náma je už jenom poslední týden, poslední výlety do city, a pak už jenom balení a dlouhá cesta domů, tak stay tuned na zbývající dny!

Kup mi knížku📖✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.