Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Dědička L'oréal je první ženou na světe, jejíž net worth dosahuje 100 miliard dolarů

Kdo je nebohatší žena na světě a jak se vlastně ke svému jmění dostala?

Françoise Bettencourt Meyers se těsně před koncem minulého roku stala nejbohatší ženou na světe a celkově 12. nejbohatším člověkem na světě. Meyers je vnučka zakladatele společnosti L'oréal a po své matce, která zemřela v roce 2017, zdědila podíl společnosti. Françoise je nyní předsedkyní rodinné holdingové společnosti Tethys a přirozeně je taky členkou předsednictva L'oréalu.

28. prosince 2023 Bloombergs oznámilo, že se Françoise stala nejbohatší ženou s net worthem 100,1 miliard dolarů. Její podíl je takto vysoký, protože v roce 2023 akcie společnosti dosáhly rekordu, konkrétně se zvedly o 35 %.

Françoise a její rodina vlastní 35 % společnosti, což je dělá jedněmi z největších vlastníků. L'oréal je v tuto chvíli jednou z největších kosmetických společností a má pod sebou značky jako Lancome nebo Maybelline. Na počátku roku také do svého portfolia přidali společnost Aesop za cenu 2,5 miliard dolarů, čímž překonali svůj rekord z roku 2008, kdy koupili YSL Beauty za 1,7 miliard dolarů.

Meyers je známá svou láskou k hudbě, především k hraní na piano, kterým tráví až čtyři hodiny denně, a mezi její nejoblíbenější časopisy patří Vanity Fair. Navíc je autorkou dvou knih – Study of the Bible a Genealogy of Greek Gods.

Zdroje: Cnn.com, bussinesinsider.com