Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

FOMO DÁRKY:
Pro babi a dědu

Prarodiče. Pro nás by se rozdali, pojďme udělat radost i my jim! Je jedno kolik dárků, za kolik peněz... Hlavně se na ně nevykašli! Máme pro tebe celkem dost tipů na to, co bys jim pod stromeček mohl přihrát.

Merch ze ZOO Praha

Moje babička je věrným návštěvníkem pražské ZOO. Ti mají fajn e-shop. Najdeš tam vše od deskových her, přes hrnky, tašky, magnetky, šperky až po budky a krmítka. Pro babi byla jasná volba ručně malovaná koulička na stromeček. Na výběr máš několik různých designů v podobě druhů ohrožených ptáčků. Oh, když si vzpomenu, jakou měla babi radost! Každé Vánoce, kdy bude stromeček zdobit, si na mě vzpomene a já jsem koupí podpořila ZOO! Win win!

Co myslíš, potěšily by i tvoji babi nebo tvého dědu? Pro kouličky jen za 99 korun klikni sem.

Krmení pro přezimující ptáčky

Doufám, že moji prarodiče nečtou FOMO (haha, úplně je vidim😆), protože tenhle dáreček pod stromečkem letos s jistotou najdou. Vyrobím jim krmení pro ptáčky, které na chalupě pověsí na strom, a budou z tepla pozorovat, kdo jim na dobroty létá. Mě to bude stát "nula nula nic", ale prarodiče určitě ocení, že jsem s láskou něco vyrobila.

Jak na to? Na YouTube a Pinterestu najdeš spoustu návodů, stačí zadat požadavek do vyhledávače. Základ je pokaždé podobný – zrní (najdeš v každém zverimexu a hobby marketu), hmota pro spojení (želatina nebo lůj) a "nádoba" (kelímky od jogurtu, šišky, formičky na cukroví...). Uvidíš, bude sranda, babi s dědou potěšíš a nakrmíš ptáčky. Dobrý skutek na druhou!

Kalendář s fotkami

Osobité dárky, kdo by je nemiloval. Nech pro babi nebo dědu vyrobit kalendář s fotkami tebe a třeba tvých sourozenců. Možností, kde nechat vyrobit tiskoviny (třeba i fotoknihy, pexesa...), je mnoho. Za sebe doporučuji 24print.eu, Rajče nebo tiskařík.cz, ale vyrobí ti ho, kam se podíváš. Doporučuji nenechat zrovna toto na poslední chvíli.

Nebo v papírnictví/výtvarných potřebách kup prázdný kalendář a fotky si vytiskni v d&m nebo v jiné drogerii. Uvidíš, prarodiče si výrobek vystaví a budou tě mít každý den na očích! Fotky přeci nezklamou nikdy!

Matching prstýnek

Pokud nejedeš úplně on budget, myslím, že babičce by mohl vykouzlit úsměv matching prstýnek. Jeden pro tebe, druhý pro babi. Krásné šperky najdeš často i ve zlatnictvích na náměstí u tebe na maloměstě. Já ráda koukám po internetu, z dražších platonicky miluju Antipearle, široký výběr mají i na Klenoty Aurum, pro levnější koukni třeba na 0rnamenti.

PETITE A DOUBLE PEARL RING - GOLD-PLATED SILVER

3500,-

Prsten se syntetickými kameny

3420,-

Pozlacený prstýnek Black Kita gold

849,-

Tradinář

Knížka o českých tradicích. Proč a jak je slavit, co si dát dobrého, přísloví i pranostiky. Myslím, že tahle recenze mluví za vše...

"Ty jo, tak tohle je fakt pecka! Dlouho jsem hledala něco, co bych prostě mohla vzít kdykoli během roku a začít se podle toho řídit a začít tvořit tradice a slavit svátky a vědět o tom trochu něco víc. (...) A tradinář je přesně taková knížka, s lidskou tváří, krásnými fotografiemi, lidským popisem, moc hezká. Ráda doporučuji, líbí se mi moc, těším se na svátky s ní!"

Klick here pro knížku za necelé čtyři stovky.

Malovaný květináč

Má babi doma kytky? Nebo je snad děda pěstitel? Pak by je mohl potěšit tebou malovaný květináč. Stačí skočit do zahradnictví nebo do hobby marketu, za pár korun koupit obyčejný květináč, doma vyhrabat akrylové barvy... a maluj! Pokud chceš být sustainable, použij třeba starou konzervu.

Pokaždé, co budou kytičku zalévat, je určitě potěší, že mají květináč z lásky od tebe malovaný. Přikládám pár pinů pro inspiraci.

Zástěra

Svíčková od babičky – v mém případě od dědy – je nejlepší. Teda můj děda dělá world's best segedín, ale o tom jindy. Možná by tvého oblíbeného kuchaře mohla potěšit zástěra, aby si neumazal svůj chalupářský outfit! Na výběr jsou různé vzory. Rádoby vtipné, designové, jednoduché, pro fanoušky různých klubů... Stačí googlit!

Bavlněná kuchařská zástěra Cooksmart ® Retros

249,-

Zástěra Dnes vaří slávista

450,-

Kuchyňská zástěra pro dědu

349,-

Matching tattoos

Jestli jsou děda nebo babi modernějšího založení, co takhle s nima zajít na kérku? Mít matchy-matchy tetování s vnučkou nebo vnukem je celkem odvaz, ale pokud myslíš, že by nebyli proti... Třeba by je naopak potěšilo, že s nima chceš provádět něco takhle "mladistvého".

Moji oblíbení tatéři jsou @moje_lasky, @giveup_cz nebo @trebiga. Kup poukázku a přinejhorším půjdeš na kérku sám/sama, haha.

Pro kutily

Až bude děda příště zase něco kutit, určitě ocení, když se mu šroubky nebudou kutálet všude kolem. Magnetický náramek, kam si může leccos přichytit, není drahý a ušetří nekonečné hledání zakutálených malých hřebíčků. Do balíčku můžeš přidat i tyhle sranda ponožky a dáreček je complete.

Magnetický náramek pro kutily

129,-

Veselé ponožky Kutil

139,-

Otvírák do peněženky

Děda si chce po kutilství se sousedem otevřít pivsona, ale za boha nemůže najít otvírák. A takhle je to se vším. Nejjednodušší je nosit co nejvíc "udělátek" pořád u sebe! V peněžence ve formátu kreditky. Klikni sem pro jednu takovou vymoženost.

Kryt na přání

Snad není influencera, který by kryty s vlastním motivem nepropagoval, ale lowkey si myslím, že by zrovna prarodičům mohl fakt udělat radost. Výhoda je, že nemění mobily tak často jako my, takže se jen tak nestane, že jim pořídíš kryt a za dva dny přijdou s novou hračkou. Možná, pro klid na duši, si zjisti, jestli třeba teta nekupuje pro tvé prarodiče novou mašinu.

Společností, které tyhle služby nabízí, se vyrojilo taky víc než dost. Na mě se ze všech nejdůvěryhodněji tváří Picassee. Uvidíš, kryt s vlastní kočičkou nebo fotkou z oslavy narozenin babička jistě ocení!

Křížovky

Existuje prarodič, co by neluštil křížovky? NE! Já pokaždé, co jsem u dědy na chalupě, jich vyplním desítky denně. Díky tomu vím, že Starořek na tři je AON, bývalý podnik na Kladně je SONP a iniciály moderátora Izera jsou ZE. Dobrý znát, co?

Všechny ty vyluštěný archy jim musíme vynahradit. Nejlepší jsou ty s velkýma písmenama!

Křížovky – vtipy, citáty, hádanky a kvízy

238,-

Křížovky – Luštění na každý den (box)

239,-

Největší křížovka na světě

80,-

Ať koupíš, co koupíš, pro ně je beztak největší dárek společně strávený čas. Na to, prosím, pamatuj!

FOMO DÁRKY: Low cost

by @markysuch