Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Critics Choice Awards 2023: Červený koberec

V Los Angeles se konal 28. ročník Critics Choice Awards, na kterém rozhodně nechyběla hollywoodská smetánka. Co oblékly hvězdy na červený koberec?

V neděli večer se v hotelu Fairmont Century Plaza v Los Angeles předávaly ceny Critics Choice Awards na poctu nejlepším úspěchům filmové a televizní tvorby.

Slavnostní večer, který moderovala komička Chelsea Handler, je oceněním nejlepších výkonů roku, které předvedly hvězdy jako Michelle Yeoh, Austin Butler, Viola Davis, Brendan Fraser a Cate Blanchett. Zpěvačka Janelle Monáe převzala speciální cenu SeeHer, která se uděluje ženám, jež se zasazují o rovnost pohlaví a ztvárňují postavy, které se vymykají stereotypům. Jeff Bridges naopak obdržela cenu za celoživotní dílo.

V čele nominací vedl multivesmírný příběh Everything Everywhere All at Once, který měl 14 nominací, včetně nominací pro hlavní hvězdu (Michelle Yeoh), herce ve vedlejších rolích, celkové obsazení a režiséry (Daniel Kwan a Daniel Scheinert). Snímek byl také nominován na nejlepší film, stejně jako jeho další nejbližší konkurenti The Fabelmans s 11 nominacemi a The Banshees of Inisherin a Babylon s 9 nominacemi.

Kdo se objevil na červeném koberci?

V porovnání se Zlatými glóby nebo Oscary, módní volby na Critics Choice Awards jsou méně tradiční, často jsou více experimentální a zábavné. Posuď sám/sama.