Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Cristiano Ronaldo aneb nestárnoucí portugalská mašina

Cristiano Ronaldo, jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších fotbalistů všech dob dnes slaví 37. narozeniny. Rčení, že muži zrají jako víno, potvrzuje i on. Pojďme si společně připomenout nejdůležitější a nejzajímavější momenty jeho kariéry.

Dětství

Cristiano vyrůstal v chudé rodině, svůj pokoj sdílel se třemi sourozenci a pojmenován byl po americkém prezidentovi Ronaldu Reaganovi. Jednou ve škole hodil po svém učiteli židli. Prý ho učitel nerespektoval.

Začátky

Jako malý kluk se dostal do Sportingu Lisabon. V 18 letech pak přestoupil do Manchesteru United, a stal se tak prvním portugalským fotbalistou, který za tento tým hrál. V něm později začal nosit dres s číslem 7, které se pro něj stalo ikonické.

V roce 2008 za své výkony získal svůj první Zlatý míč. Během kariéry v Manchesteru United odehrál 292 zápasů, ve kterých si připsal 118 gólů a 69 asistencí.

Kapitola Real Madrid

V létě 2009 přestoupil do Realu Madrid a čekala ho zářná léta. Podařilo se mu vyhrát Ligu mistrů a obdržel i druhý Zlatý míč. V Evropě byl Real k nezastavení a s Ronaldovou pomocí ovládl Ligu mistrů třikrát za sebou. K nezastavení byl i sám Ronaldo, který vyhrál tři další Zlaté balóny, kterých celkem za svoji kariéru v United a Realu získal pět.

EURO 2018

Bohužel pro Ronalda nebylo EURO 2018 tak úspěšné. Portugalsko prohrálo v osmifinále a s turnajem se rozloučilo bez medaile.

Juventus

V létě 2018 přestoupil Ronaldo do italského Juventusu a stal se velkým tahounem týmu. V sezóně 2018/2019 získal svůj šestý ligový titul v kariéře, a stal se tak prvním hráčem v historii, kterému se to povedlo v Anglii, Španělsku a Itálii.

Manchester United aneb návrat ztraceného syna

V létě 2021 ohlásil Ronaldo svůj návrat do United. Tuto sezónu překonal hranici 800 gólů ve své kariéře a ukázal celému světu, že stále patří mezi ty nejlepší.

Ronaldo a ženy

V roce 2010 se Ronaldo stal otcem a syna pojmenoval po sobě – Cristiano Ronaldo Junior. V roce 2010 se jeho přítelkyní stala ruská modelka Irina Shayk, se kterou se seznámil na kampani Armani Exchange. Jejich vztah skončil na začátku roku 2015. Momentálně je spojován s modelkou Georginou Rodriguez. Vychovávají spolu čtyři děti a další dvojčata jsou na cestě. Možná chce Ronaldo zaokrouhlit svůj počet dětí na své ikonické číslo sedm.

Netflix & CR7

O Ronaldovi vyšlo i několik dokumentů. Jedním z nich je Ronaldo nebo netflixový Ronaldo vs. Messi: Face Off!. Pojednává o něm i dokumentární seriál All or Nothing z roku 2021 či šestidílný dokument I am Georgina, který je ke zhlédnutí na Netflixu.

SIUUUU

Každý správný fanoušek fotbalu ví, že Cristiano má svoji specifickou oslavu gólu. Na ty nejlepší SIUUUU se můžeš podívat v následujících videích.

Co Ronalda v nejbližší době čeká?

Za necelé dva týdny se vrací Liga mistrů. Manchester United společně s Ronaldem vyrazí do Španělska, kde se 23. února utkají s Atléticem Madrid. Odveta je naplánována na 15. března. Ani po ní si nebude moct Cristiano oddechnout. Hned 24. března ho čekají reprezentační povinnosti, kdy se v baráži o mistrovství světa Portugalsko utká s Tureckem. Pro Ronalda jasný cíl – kvalifikovat se na své možná poslední mistrovství světa.

Ronaldo, nebo Messi?

Někdo řeší, jestli bylo dřív kuře, nebo vajíčko, někdo, jaký je smysl života, a někdo zase, jestli je lepší Messi, nebo Ronaldo. Jak již hodněkrát Messi s Ronaldem zmínili, toto přetahování je spíše záležitostí fanoušků než jich samotných. Oba hráči mají výborný vztah a respektují se.