Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Corporate is hot again! V čem spočívá niche estetika Office Siren?

She sends emails, goes to meetings, hádá se s HR, but in a hot way. Ale jak může být Office Siren víc, než jen estetika?

00s/90s jsou zpátky big time! A když mluvíme o Office Siren, automaticky by se nám měla vybavit Serena z Ďábel nosí Pradu. Pencil skirt, Bayonetta brýle a messy drdol. Hlavní gró estetiky je dodržení kancelářského dress codu, but make it hot. Tahle estetika je hlavně pro všechny girlies pracující korporátní 9 to 5. Nabírá také na hodnotě a i ty, si z ní můžeš něco odnést.

Každý totiž máme nějakou rutinu a s novým rokem, se jí spousta z nás snaží vylepšit nebo alespoň na nějakou najet. A Office Siren came and delivered! Nejdůležitější je ranní rutina. Je jedno v kolik vstáváš, ale udělej si vstávání hezké. Najdi si rutinu, která ti vyhovuje a soustřeď se na sebe. Think Patrick Bateman z Amerického Psycha, ale less insane. Můžeš si zacvičit, meditovat nebo třeba psát afirmace do deníčku. Udělej si hezkou snídani a make sure, že máš věci do práce/školy hotové.

Let's talk fashion!

Now we serve it hot! Inspiraci na outfity můžeš brát z 00s/90s fashion shows, například Ralph Lauren, Miu Miu nebo Tom Ford.

Bayonetta brýle

A brýle obecně. Takže nech čočky doma and serve nerdy.

A když nemáš dioptrie, můžeš si brýle koupit i jen jako doplněk. Můj tip je: hraj si s barvami a tvarem. Kočičí, ovál, bez obroučků, barevné obroučky... je to na tobě. Každému tvaru obličeje a pleti sedí něco jiného, takže experimentuj.

Dress code chic

Ať už se musíš oblékat podle dress codu nebo ne, vol na pohled více modest kousky, kterým později něco dodáš. Košile, pencil skirt, silonky/podkolenky, svetry, kostýmky, boty na podpatku. Jak tyhle kousky nastylovat? Znovu se dostáváme k barvám a textuře. Ale také doplňkům: pásky, šátek, brýle, šperky. Za mě je tu vintage skvělá volba, protože najdeš takových kousků se zajímavým prvkem nejvíce.

Makeup and hair

Co ušetříš na konturování, si vynahraď na očích a rtech. Ať už si brýle vezmeš nebo ne, neboj se stínů. Think cold and untouchable, to je vibe kterého chceš dosáhnout. Vyber tedy studeně tónované barvy. Co se týče rtů, je jedno, jestli vybereš nude, růžovou, nebo červenou. A sice si spousta lidí řekla, že na obočí se nesahá, ale svůj look můžeš skvěle podtrhnout úzkým obočím ala Kate Moss.

Vlasy můžeš mít volně i sepnuté, ale blueprintem téhle estetiky je za mě sleek hair with a twist - slut strands, sponky, braids, gumičky... It's giving "nahoře business, dole párty" in the best way.

A co myslím, že bychom si z trendu měli odnést (apart from serving c*nt)? Že inteligence je sexy! Takže reminder for today: Educate yourself, čti, nauč se něco, co si dlouho chtěl*a a hlavně, do it all for yourself!

Zdroj fotek: Pinterest