Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Cool spots na nákupy v Londýně

Ukážu ti pár míst, ve kterých v Londýně koupíš zajímavé kousky a uděláš si pořádnou shopping therapy.

Kdo v Londýně nepropadl nakupování, jako by v něm ani nebyl. Tyhle místa jsem objevila na své nedávné návštěvě britské metropole. 👇

Brick Lane Vintage Market

Brick Lane Vintage Market jsem objevila úplnou náhodou při procházce, ale dává to smysl, protože Brick Lane je známá právě pro vintage obchůdky, street art a jídlo. První cool místo, které jsem tam viděla, byla prodejna Dyptique, kde jsem se hezky navoněla, ale odešla s prázdnou, a pak Vintage Market.

Je to velký trh, kde najdeš všechno od vintage Burberry kabátů a kožených bund až po extravagantní šperky, Carhartt bundy nebo vinylové desky. Jestli tě baví unikátní kousky, které jen tak někdo nemá, tohle je must visit spot. Ceny se kus od kusu liší, některé jsou nesmyslně drahé, jiné naopak vůbec. Je to hodně o hledání a návštěva ti zabere tak 1 až 2 hoďky.

Adresa: 85 Brick Ln, E1 6QL

Supreme

Okey, tohle není úplně hidden gem, ale já se tam fakt chtěla podívat. I když si tam nebudeš chtít něco kupovat, stejně je Supreme super zastávka. Panuje tam skvělá energie, díky které jsem se v obchodě zasekla snad na hodinu. Zakecala jsem se s lidmi a nakonec si odnesla mikinu. Byla ve slevě - takovou jsem tam prostě nemohla nechat.

Adresa: 2/3 Peter st, W1F 0AA

Tip: Jestli tě podobné stores baví, zajdi do Heaven od Marc Jacobs, který není od Supreme daleko. Nevynechej ani Dover Street Market, kde se můžeš podívat na aktuální kolekce značek a módních domů, které jen tak někde neuvidíš. Působí to spíš jako muzeum.

V Londýně taky najdeš obchody jako Carhartt, Stussy nebo Palace.

Y2K Vintage

Zůstáváme na Brick Lane. Y2K Vintage je super obchod s 2000's kousky. Jsou autentické a za vcelku dobré ceny. Y2K Vintage můžeš najít i na TikToku a podívat se, jestli je to něco pro tebe. A taková malá rada: nové zboží se dováží každé úterý a čtvrtek.

Adresa: 214 Brick Lane, E1 6SA

Trading desk

Trading desk jsem sadly nestihla, takže tam musíš za mě! Jedná se o hidden streetwear shop, ve kterém najdeš hromadu věcí přes oblečení až po boty - ceny se pohybují od vyšších za novější věci po nižší za ty used. Ale neboj, všechny jsou v dost dobrém stavu. Jestli hledáš nějaký nice kousek za dobrou cenu, tohle je to správné místo.

Adresa: 7 Walker's Ct, W1F 0BT

LFDY

Poměrně nově otevřený store LFDY si získává hromadu pozitivních ohlasů. Nejdřív tě zaujme jejich instore design a pak hodně kvalitní essential kousky. Podobné stores jsou i Derschutze nebo Cole Buxton.

Adresa: 1D Poland St, W1F 8PR

Markets

Celkově je Londýn plný vintage trhů. Pokud je máš rád*a, můžeš zkusit také tyhle: 👇

  • Deptford Market, South East London
  • Bermondsey
  • Alfie Antique Market v Marylebone

Files London

Vintage a archive store v jednom, který má neskutečně cool design. Jsou to tři patra plná oblečení a kromě nákupů je to fajn zážitek a hlavně zajimavé místo na photoshoot. Najdeš tam značky jako JPG, Junya nebo klasiku Prada.

Adresa: Files London E8 3QA

V Londýně je spousta míst, která stojí za to navštívit. Vyplatí se udělat si menší research, než tam vyrazíš, aby ti to nejlepší neuniklo. Pokud tě baví streetwear a vintage, Londýn pro tebe bude doslova ráj. A jestli máš tips na další cool místa, nechej nám je v diskuzi!