Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Cool lidi nosí Adidas Samba a Gazelle

Tenisky, které se vyšplhaly k módním trendům a jen tak z nich neodejdou! Pohodlnost, styl a dostupná cena. To všechno z nich dělá ideální botu ke každému outfitu!

Odkud plyne úspěch bot Adidas Samba a Gazelle? Pohodlnost, styl, (zatím) dostupná cena a nadčasovost! Nejenže jsou to nejvíce prodávané adidasky, ale také to jsou nejdéle prodávané modely!

Adidas Samba

Než nosili Samby známé osobnosti a fashion nadšenci, byly to kopačky pro fotbalisty! Tenisky se prodávaly už v roce 1949 a navrhl je Adi Dassler. Aktuálně je ale víc než na hřišti můžeme vidět běžně na ulici nebo na týdnech módy.

Samba je pojmenovali v roce 1950 a jednalo se o marketingový tah. Ten rok se totiž v Brazílii konalo mistrovství světa. Název nesoucí v sobě brazilský taneční a hudební žánr měl nalákat lidi ke koupi.

Původní model 👇

Jejich design se v průběhu let proměnil na štíhlejší siluetu, jakou známe teď. Poté, co v nich svět spatřil Bellu Hadid, byly malé velikosti masivně vyprodány. Aktuálně jsou dokonce vyprodány snad všechny velikosti, ale když budeš mít štěstí, třeba je někde seženeš!

Styling známých osobností

Bella Hadid, Lila Moss, Emily Ratajkowsi, Hailey Bieber a mnoho dalších. Ti všichni objevili jejich kouzlo! Jak můžeš vidět, tyhle boty se hodí úplně ke všemu.

More inspo

Adidas Gazelle

Gazelle vyšly o pár let později, a to v roce 1966. Původně byly pouze v červené a modré barvě. Primární použití bylo opět na sport, červené na ven, modré dovnitř. V devadesátkách se model Gazelle stal symbolem popkultury. Napomohla tomu i skupina Oasis nebo modelka Kate Moss.

Opět se jedná o oblíbenou botu známých osobností, jako třeba Kanyeho Westa.

Styling

Gazelle Bold

Aktuálně se na TikToku objevuje model s názvem Gazelle Bold v sytě růžové barvě. Love it.🎀 Opět všude vyprodané.💔

Co na ně říkáš? Já bych pro ty růžové zabíjela!🎀