Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: zalando.cz

"Co to je za feministickou buzolu?" Luboš Kulíšek schytal homofobní urážky kvůli outfitu

Vždycky, když už doufám, že se to neděje, stane se to znova. Influencer Luboš Kulíšek se na Facebooku stal obětí homofobních urážek kvůli oblečení. Pokud se v Čechách stále někoho dokáže dotknout elegantně oblečený muž, máme se pořád co učit.

"Co to je za feministickou buzolu" nebo "Jsem na vážkách, je to ženská, nebo chlap?" – to jsou jen dva z několika desítek komentářů, které se objevily pod příspěvkem Zalanda, kde má na sobě Kulíšek svetr doplněný volnými kalhoty a Martenskami. I takové oblečení očividně dokázalo podráždit natolik, že se spousta lidí uchýlila k homofobním urážkám.

"A já si myslel, že tohle je zrovna basic/neškodnej fit," reagoval na urážky sám Kulíšek. Já s Lubošem souhlasím a dovolím si dodat, že za mě je outfit 💥.

Jeden z komentářů dokonce mířil i přímo na Zalando. "Proč si prostě nepostavíte marketing na tom, že tvoříte módu pro osoby s poruchou sexuální identity? Možná by pak bylo cílení mnohem užitečnější a zároveň byste se zbavili těch nežádoucích komentářů," stojí v něm. Jak poukázal jeden z komentátorů, pokud v někom muž v elegantním outfitu vyvolává takovou reakci, porucha bude spíše na jeho straně.

Nejsmutnější na celé situaci je, že podobné komentáře se na módních stránkách objevují vcelku pravidelně, o čemž tě může přesvědčit i Josef Kináč, který se jim věnuje na svém TikToku.

Doufám, že se brzo dostaneme do doby, kdy lidi nebude trápit, co má ten druhý na sobě .

P.S.: Oblečení nemá gender.