Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co stojí za virální blanket bundou z TikToku?

Tahle bunda vzala TikTok útokem, ale co za tímhle trendem stojí a kdo je jejím návrhářem?

Na TikToku se neustále objevují nové mikrotrendy, se kterými se nedá moc držet krok. Tomuhle se ale podařilo prorazit a hlavně se udržet. Z téhle bundy je totiž virální trend, který způsobuje nedostupnost produktu, a tím přirozeně zvyšuje zájem.

O co se jedná?

Je to blanket coat! Za původním návrhem tohoto kabátu stojí značka Toteme, a jejich bunda je udělaná z materiálu, který připomíná deku, má zabudovanou šálu a vyšívané kapsy. Její přesný název je scarf jacket.

Tento styl bundy existuje už nějakou tu dobu, ale na popularitě získal až teď.

Jedná se sice o kousek, který původně patří právě značce Toteme, ale tím, že se z něj v posledních dnech stává it girl staple, si z něj bere inspiraci i spousta dalších značek jako Tove, Balenciaga a Helsa, které kousku udělily svůj vlastní twist. Zachovaly nicméně zabudovanou šálu, třásně a obšité kapsy a okraje.

Pořídit si tenhle kousek bude ale trošku oříšek, jelikož se kvůli velkému zájmu špatně shání. Existuje spousta alternativ, které budou i cenově dostupnější. Bohužel v sekáčích bundu moc nenajdeš, spíš ve fast fashion obchodech. A jestli na to chceš úplně vyzrát, pořiď si bundu nebo kabát v tomto materiálu, pak i šálu a můžeš si vytvořit svůj vlastní kousek.

Toteme!

Když už se bavíme o tomhle novém ikonickém kousku, je dobré si také něco povědět o značce Toteme. Rozhodně by ji měly znát naše Stockholm style girlies, protože přesně tady je značka based. Objevila se teprve v roce 2014 a na popularitě získala díky svým myšlenkám a brand ideologii. Stojí za ní Elin Kling and Karl Lindman.

Značka tvoří moderní uniformu, pyšní se výborným craftsmanshipem a metodickým opakováním – tzn. obnova oblíbených starších siluet, kterým dodávají nový nádech. Jejich hlavní inspirací jsou ženy, jejich život a hlavně jejich potřeby.