Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co si pustit, když se doma schováváš před vedrem?

Máš prázdniny a výběr filmu ti zabere víc času, než je samotná délka snímku? Ušetřím tě trápení a nabídnu ti seznam nových i starých filmů a seriálů ideálních na letní večery, které si pustíš na platformě SkyShowtime. Prvních 7 dní máš zdarma!

Když se chceš zasmát a vypnout

Ladíme! 2012–2017. Pro ty, co chodili do sboru, nebo si jen rádi zpívají ve sprše. Pamatuješ si na hudební hit Cup Song s herečkou Annou Kendrick? Jo, tak ten je přesně z téhle #grlpwr filmové série, konkrétně z prvního dílu (mají i další dva).

Mamma Mia 2008. Najdeš tu oba díly, ale o druhém spíše pomlčím. Legendární soundtrack od kapely ABBA a sympatické herecké i pěvecké výkony (můj oblíbený je Harry/Colin Firth) – tenhle pozitivní film si můžeš pouštět pořád dokola.

Ted 2012. Asi nejsprostější titul, co tu mám. Ted je sprostě mluvící, alkohol pijící a na koberec kadící plyšový medvídek, který se však bojí bouřky. A kdo ho nezná, nechť si doplní své kulturní, ehm, mezery rovnou oběma díly filmové série.

Když máš chuť bingenout seriál

Kancl US 2005–2013. Kultovní klasika. Dokoukej první sérii i přes cringe momenty – vyplatí se to, na konci bude seriál patřit mezi tvé nejoblíbenější a budeš ho každému doporučovat tak, jako já teď. Záchvaty smíchu zaručeny.

Patrick Melrose 2018. Melancholický seriál, co unikl pozornosti českých diváků v hlavní roli s britským hercem Benedictem Cumberbatchem. Jestli hledáš něco, co není typická lighthearted komedie, tak vyzkoušej tohle.

Mr. Robot 2015–2019. Úzkostlivý hacker, kterého si zahrál Rami Malek (Bohemian Rhapsody) a ve čtyřech sériích bojuje za spravedlnost ve světě. Seriál získal mnohá ocenění, jedním z nich byl Zlatý glóbus za nejlepší televizní drama.

Když máš náladu na romantiku

Snídaně u Tiffanyho 1961. Tohle snad nepotřebuje komentář. Mazej si doplnit základy kinematografie, pokud jsi o filmu nikdy neslyšel/a! Vždy elegantní Audrey Hepburn se rozhoduje, zda je připravená se plně oddat tomu pravému...

Lásky čas 2013. Další srdcovka. Jako bonus vlastně trochu sci-fi, cestuje se tam v čase. Jo a je to britský počin s plejádou známých tváří, třeba Domhnalla Gleesona a Rachel McAddams v hlavních rolích.

Padesát odstínů šedi 2015. Fifty Shades walked so 365 Days could run. Když erotické filmy vycházely, všichni jsme cringeovali. Dospěli jsme, a tak je na čase přiznat, že měly něco do sebe – hlavně díky Dakotě Johnson!

Zkrocená hora 2005. Queer tématika, která je ideální, když si chceš poplakat. Fenomenální výkon Heatha Ledgera i Jakea Gyllenhaala spolu s cowboy aesthetics – co víc si přát.

Anna Karenina 2012. Můj oblíbený a jediný dobový film na seznamu. V písni od Beyoncé zní Jay Z in the Range, crazy and deranged, taková je tady Keira Knightley (akorát bez Jaye Z). Jak taky jinak dle knižní předlohy od Tolstého.

Když chceš dohnat, cos nestihl/a v kinech

Babylon 2022. Na popularitě nabírající herečka Margot Robbie, queen Barbie herself, si zahrála hlavní postavu i tady. Jedná se o historický komediálně-dramatický tří hodinový snímek z filmového prostředí Hollywoodu.

Top Gun: Maverick 2022. Akční a dobrodružná klasika, kterou by sis neměl/a nechat ujít. Těšit se můžeš na stíhačky, Toma Cruise i písničku od Lady Gagy. Příběh se odehrává třicet let od prvního filmového dílu, který si zde také můžeš připomenout.

Nevybral/a sis? Vyzkoušej...

Bídníci 2012. Několikrát zfilmovaný velkolepý příběh na motivy knihy z roku 1862. Muzikálové drama pojednává o napjaté atmosféře ve francouzské společnosti 19. století. Zpívat uslyšíš Hugha Jackmana, Anne Hathway nebo Eddieho Redmayna.

Shrek 2001–2010. Minimálně pro mě vždycky jistota, když už vážně nevím, co si pustit. Znáš to, Shrek is love, Shrek is life. Jednička a dvojka se zkrátka staly součástí naší kultury, podívat se tu můžeš i na zbylé dva díly.

Nebo horor Rozpolcený 2017 a Stanfordský vězeňský experiment 2015, jestli chceš mít husí kůži.