Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co si nezapomenout sbalit na vodu?

Chystáš se letos na vodu? Tady je pár věcí, na které bys rozhodně neměl/a zapomenout!

Říká se, že jet na vodu je zkouška kamarádství nebo vztahu, protože se tam můžeš dostat do spousty nečekaných situací, ve kterých se ukážou pravé barvy člověka. Abys byl/a na tyto situace lépe připraven/a, tak tady je pár must-have věcí, na které bys neměl/a u balení na vodu zapomenout!

Na úvod nutno říct, že balení na vodu by mělo být hodně úsporné. Zapomeň na spoustu outfitů a věcí navíc, na vodě se jede hodně úsporně a opravdu platí pravidlo čím méně, tím lépe. Obzvlášť pokud nemáš domluvenou přepravu věcí z kempu do kempu a plánuješ si všechno vozit v lodním barelu.

Když si rezervuješ lodě, vybavení (pádla, vesty) je už v ceně, takže ti odpadá jedna starost.

DOKLADY

Asi netřeba připomínat, ale nezapomeň na doklady, potvrzení rezervací a také zdravotní pojištění, protože sjíždění vody nebo večerní zábava v kempu můžou být hodně divoké a je důležité být na nějakou nepříjemnost připraven/a.

Nezapomeň si veškeré doklady a peníze dát do nepromokavých pouzder a vaků!!! To stejné platí pro telefon – měj ho neustále v nepromokavém obalu.

NOCLEH

Na vodě se spí v kempech ve stanech, takže určitě nezapomeň stan, spacák a karimatku. Ujisti se, že je tvůj stan nepromokavý a nikde do něj neteče, protože jinak jednou zaprší a máš po srandě.

Sbal si také baterku, která ti přijde vhod nejen večer u hledání svého stanu po pár pivkách.

OBLEČENÍ

Při výběru oblečení mysli na to, že počasí se může během dne třikrát změnit, a jestli něco určitě nechceš, tak je to mrznout, a navíc v mokrém prostředí. Proto mysli jak na plavky, tak na silnější vrstvy (tepláky, mikiny, nepromokavou bundu nebo větrovku). Všechno taky nezapomeň schovat do igelitu před tím, než to dáš do barelu. Může se totiž stát, že barel špatně dovřeš, a v tu chvíli jsi bez oblečení.

Taky se ti určitě budou hodit gumové boty, ideálně takové, které ti neodplavou když se „cvakneš". Nejlepší jsou crocsy nebo tenisky, protože klasické pantofle by ti zcela určitě uplavaly.

Taky nezapomeň na pokrývku hlavy a sluneční brýle, protože se může stát, že celý den pojedeš na přímém slunci!

HYGIENICKÉ POTŘEBY

Kartáček a pastu asi netřeba připomínat, ale nezapomeň hlavně na základní léky a aspoň kousek toaletního papíru.

Nezapomeň ani na opalovací krém, protože celý den na přímém slunci může napáchat spoustu škody. Sbal si i repelent proti hmyzu, protože večer u vody ho fakt budeš potřebovat.

NEZAPOMEŇ:

Pořiď si vodácké nepromokavé vaky na osobní věci, cennosti a doklady (dělají také větší vaky, do kterých se vejde i náhradní oblečení a podobně). Pokud vaky nemáš a nechceš si je shánět, vezmi si pár igelitových sáčků!

Pokud ti zbyde místo nebo máš domluvenou přepravu věcí, a tak tě množství zavazadel tolik nelimituje, můžeš s sebou vzít kytaru!

Zabal si také nějaké jídlo a pití, protože tě nebude bavit neustále zastavovat u stánků nebo kempů. Hodí se také lano, díky kterému můžeš za lodí chladit piva.

Taky určitě využiješ zámek, kterým si můžeš v kempu zamknout stan, pokud v něm necháváš něco cenného.

No a v neposlední řadě samozřejmě nezapomeň power banku na telefon, protože v kempech to může s nabíjením být někdy trošku boj.

Užij si vodu!

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.