Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co se stane s jednorázovým vaporizérem, když se namočí do vody?

Stalo se ti někdy, že jsi svůj Elf Bar nebo jiný vaporizér namočil/a a nadále ho používal/a? Tak už to nikdy nedělej, může to totiž ohrozit tvé zdraví. Namočený Elf Bar je určen k okamžité likvidaci.

Jednorázové vaporizéry

Vaporizéry představují alternativu k tradičním cigaretám, která se navíc pyšní rozmanitějšími chutěmi a snižuje negativní dopady spalování tabáku. Díky své jednoduchosti, snadné obsluze a pestrosti chutí získávají stále větší popularitu mezi kuřáky, ale i nekuřáky. Mezi světově nejznámější vaporizéry patří Elf Bary.

Ty, stejně tak jako všechny ostatní vapoizéry, fungují na principu ohřívání e-liquidu obsahujícího propylenglykol, glycerin, aroma a nikotin. E-liquid je přeměněn na páru, kterou uživatel dále inhaluje. Ne vždy je to ale bezpečné.

Co se stane, když ti Elf Bar spadne do vody?

Jednou z klíčových součástí vapes jsou lithium-iontové baterie, které se používají i v telefonech a dalších elektronických zařízeních. A zde nastává zásadní odlišnost od klasických alkalických baterií – zacházení s nimi vyžaduje zvláštní opatrnost, jelikož baterie, která se namočí do vody, může začít rychle korodovat a nelze ji vysušit. Takový přístroj je pak určen k okamžité likvidaci.

Další elektronickou součástí vaporizérů je čipová sada. Tyto malé čipy regulují výkon zařízení od automatického potahování přes svítící LED diodu až po celkový zážitek z vapování. Stejně jako u baterie není mokrá čipová sada až takový problém jako spíš její nedostatečné vysušení. Nemůžeš ji totiž jednoduše vyndat, aby vyschla.

Elf Bar tě může popálit

Uvnitř zařízení se také nachází absorpční materiál (podobný bavlně), který je nasáklý e-liquidem. Pokud se tak vape ponoří do vody, může voda proniknout dovnitř a promíchat se s e-liquidem, čímž jej zředí.

Voda se vypařuje při nižších teplotách než zbytek složek e-liquidu. Ve tvém vaporizéru se tak prakticky bude vařit, což může popraskat, či dokonce popálit tvá ústa.

Co si myslíš o vaporizérech ty?

Zdroj: vaping360.com