Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co se odehrálo na OKTAGONu 32?

Kozma to opět dokázal, na turnaji v Ostravě porazil svou nemesis Knížete a obhájil titul. Mikulášek vzdal zápas řevem, předešel tak zranění a Jungwirth zdemoloval Strzelczyka v prvním kole, odnáší si výkon večera. OKTAGON 32 stručně a jasně.

Růžový Panter po páté v řadě obhajuje pás šampiona

Hlavním zápasem celého galavečera byla titulová bitva Kozma vs. Kníže.

Čtyřiačtyřicetiletý Petr „Monster” Kníže ukázal, že i ve svém věku a s mírným handicapem dokáže ustát 25 minut tvrdého tlaku ze strany šampiona. Svou šestou válku o titul welterové váhy vyhrál David Kozma na body. Růžový Panter si opět pohlídal všechna možná ohrožení ze strany Monstera, ale bylo vidět, že při výměnách úderů v postoji věděl, že je v největším nebezpečí. Sám Kníže v pozápasovém rozhovoru uvedl, že párkrát cítil, jak svým spodním hákem Kozmu trefil, ten se však chytře potápěl a snažil se brát souboj na zem, kde je nezpochybnitelným králem.

Mikulášek se verbálně vzdal – zařval, když mu Meliš páčil loket

Nejostřejším střetem celého večera byl jednoznačně hlavní předzápas Mikulášek vs. Meliš, který byl již od oznámení velmi osobní.

Ani jeden z účastníků nešel do klece sportovat, ale porvat se a vyřídit si účty. Vítězem se nakonec stal Tomáš „Bolo" Meliš, který ve 4. minutě prvního kola nachytal Mikuláška a ze spodní pozice vytáhl eso z rukávu v podobě Kimury (Kimura = technika páčení lokte převzatá z džuda, pojmenovaná po jednom z největších japonských džudistů všech dob. Masahiko Kimura pomocí této techniky zvítězil v roce 1955 nad zakladatelem brazilského džiú-džitsu Heliem Graciem).

Na první pokus Kimura nevyšel podle představ, ale při druhém páčení Mikulášek nevědomky použil tzv. verbální tap-out = moment, kdy se bojovník vzdá zařváním. Ihned po ukončení se ovšem Mikulášek bránil tím, že nekřičel, protože by ho to bolelo, ale chtěl si zařváním „pomoct". Podle něj byl zápas neprávem ukončen.

Je to jednoduché. Verbální vzdání (výkřikem bolestí nebo „stop") se používá hlavně v situaci, kdy není bojovník schopen odklepat. Bojovníci si rádi pomáhají v pozicích výkřikem, ale jsou jasně poučeni, že v případě nasazené techniky může být výkřik brán jako vzdání. Zdraví bojovníka je na prvním místě. Tento případ byl z mého pohledu bez debat. Venca zařval bolestí a mojí povinností bylo zápas ukončit.
rozhodčí Pavel Touš

I na záznamu z kamer bylo jasně zřetelné, že to měl Meliš dobře chycené a rozhodčí ukončil duel správně, čímž předešel nepěknému zranění. Velmi osobní bitva nakonec dopadla podáním ruky. Meliš plánuje shazovat a další zápas by chtěl absolvovat ve váze do 77 kg.

Jungwirth opět vítězí, tentokrát si odnesl i bonus večera

Hlavním zápasem PRELIMS karty byl duel německého Kelta a polského pavouka.

Od poslední bitvy Christiana Jungwirtha uběhly pouhé 2 týdny. Teď nastoupil do klece proti obávanému Mateuszovi Strzelczykovi, kterému zápasy domluvené na poslední chvíli vážně sedí. Jungwirth nenechal nic náhodě ani na bodových rozhodčích a zápas ukončil salvou ostrých a přesných úderů, které polský pavouk neustál. Zápas skončil technickým knock-outem v druhé polovině prvního kola. Jedná se o druhé TKO v řadě způsobené tvrdým tlakem ze strany Jungwirtha, za které si odnesl Tipsport bonus 50 tisíc za výkon večera. V pozápasovém rozhovoru se německý Kelt dohodl s promotérem Ondřejem Novotným, že se potkají i na turnaji OKTAGON 33 ve Frankfurtu.

OSTRAVAR aréna se konečně dočkala mimořádného a dlouho odkládaného turnaje. Ondřej Novotný byl z atmosféry nejtvrdšího města republiky nadšený. Údajně se dalšího turnaje v Ostravě dočkáme ještě tenhle rok v prosinci!