Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co se odehrálo na OKTAGONu 31?

Vyprodaná pražská O2 arena zažila v sobotu večer několik úžasných a zároveň nečekaných momentů. Přináším ti stručný souhrn toho, co si Pavol Neruda s Ondřejem Novotným připravili pro fanoušky OKTAGONu.

Proslov na podporu Ukrajiny🇺🇦💙

Není tajemstvím, že promotér a spolumajitel organizace Oktagon – Ondřej Novotný – má na velkých turnajích v rukávu nějaký ten proslov k situaci ve světě. Ani tentokrát jsme o něj nepřišli. Pražská O2 arena se vyplnila modro žlutou barvou a každý už tušil, co přijde. Velkolepý a dojemný proslov k podpoře Ukrajiny, po kterém se celá hala postavila a tleskala v pozadí písně od Karla Kryla – Bratříčku, zavírej vrátka.

Máme šanci, všichni tak jak tady sedíme, ale i u vás doma ukázat, že jsme lepší než politici a že narozdíl od nich dokážeme jednat rychle… Ukrajino, jsme tady pro vás a Ukrajino, stojíme za vámi.
Ondřej Novotný

OKTAGON míří do Německa!

Už minulý rok se k fanouškům dostaly informace ohledně možné expanze organizace OKTAGON na německý trh. Nasvědčoval tomu i výběr zahraničních zápasníků, který tvořil německý Christian Eckerlin nebo titulový vyzyvatel Stephan Putz, a právě tihle dva ostřílení zápasníci budou hrát v expanzi do Německa velkou roli.

OKTAGON oznámil novou sérii Oktagon Výzvy – televizní show, která sleduje osm talentovaných zápasníků v cestě na vrchol, tentokrát ale s jediným rozdílem – poprvé v historii organizace nebudou součástí série českoslovenští zápasníci, ale právě německé vycházející hvězdy rozdělené do dvou týmů. Každý tým vedou dva trenéři a první trenérské duo tvoří výše zmínění Putz a Eckerlin, proti kterým se postaví bratři Zawadovi, elitní bojovníci se zkušenostmi z UFC a KSW. Televizní show startuje již v dubnu pod názvem Oktagon Challenge s chystaným velkolepým zakončením na prvním OKTAGON turnaji za hranicemi Česka a Slovenska. Ve Frankfurtu!

Trhaly se tikety! Největší favorit celé karty prohrál na body

Po zrušení několika zápasů se vedení OKTAGONu rozhodlo pro jednoduchý a ověřený trik, jak zrušené zápasy nahradit. Zápasy pod pravidly OKTAGON UNDERGROUND jsou tvrdou přestřelkou v postoji na 3 kola po 3 minutách. Žádný boj na zemi, pouze štípaná ve stoje. Na poslední chvíli kývl na zápas pod těmito pravidly i Radek “Ruchy” Roušal, mladý a talentovaný střelec s pěti výhrami v řadě v slovenské organizaci DFN. Právě ten byl u sázkových kanceláří naprostá tutovka s kurzem 1.10, a jak už asi tušíš podle nadpisu, nevyšlo to podle představ. Jeho protivníkem byl Michael Diega Scheck, jehož jméno českým fanouškům nejspíš nic neříká. Na turnaj OKTAGON přijel totiž původně jako trenér zápasnice Priscily de Souzy, která ale nesplnila požadovaný váhový limit, a její zápas byl proto zrušen. Zábavnou částí tohoto příběhu je fakt, že Michael chtěl v pátek odpoledne opustit Prahu, ale shodou okolností se mu porouchalo auto a nešlo nastartovat, tudíž nemohl odjet. Pár hodin na to přišla nabídka na zápas do 75ti kilogramů a on si byl jistý, že porouchané auto byl vzkaz od boha, že má jít zápasit. Scheck vstupoval do zápasu jako velký outsider, ale již po prvním kole bylo všem jasné, že tenhle zápas není tak jednoznačný, jak se mohlo na první pohled zdát. A taky že nebyl, po velmi tvrdé přestřelce zvítězil Michael Diega Scheck poměrem 2:1 na body.

Lehká váha má nového prozatímního šampiona!

Losene “Black Panther” Keita potvrdil svoje kvality a zároveň obavy všech zápasníků lehké váhy OKTAGONu. Po neskutečném výkonu na turnaji OKTAGON 29, kde chladnokrevně dominoval nad #3 váhy Karolem Ryšavým a celý zápas ho nepustil téměř k žádné akci, kombinací rychlých a tvrdých úderů na spodní část těla ukončil zápas v prvním kole. Tuto sobotu na OKTAGONU 31 v náročné pětikolové bitvě dokázal porazit i bývalého titulového vyzyvatele Ronalda “Ronyho” Paradaisera velmi jednostranně u bodových rozhodčích s poměrem 49–43. Po těžké bitvě Keita získal prozatimní titul šampiona lehké váhy a to znamená, že ho čeká nejtěžší zkouška vůbec. Bude muset potvrdit, že má právo držet pás šampiona a porazit v nadcházející bitvě Ivana “Bukiho” Buchingera.

‼️ Slovensko-srbský bijec Vlasto “El Chapo” Čepo získal Tipsport výkon večera v hodnotě 2000 € za technický knockout Alexandreho Silvy v prvním kole. Gratuluji všem, co na tento zápas vsadili podle mého tipu z minulého článku!

Po neskutečné pětikolové bitvě přišel Pirát o pás šampiona!

“V oktagonu je nový král” bylo motto Patrika Kincla již před zápasem a svému slovu taky dostál – stal se po jednomyslném bodovém rozhodnutí novým šampionem střední váhy OKTAGONu. Pirát nenesl prohru vůbec dobře, již během zápasu se nechoval jako pravý šampion. Pod tlakem svého týmu a hlavně Patrika Kincla se rozhodl k nesportovnímu chování a téměř každé kolo Patrika nečestně fauloval. Rozhodčí Pavel Touš dokonce Pirátovi strhl bod za držení trenek a strkání prstů do rukavice protivníka, což Pirátovi zavřelo dveře k dosažení výhry na body. Kincl po titulové výhře pozval do klece svojí ženu a dal jí pás šampiona na rameno se slovy, že šampionem je ona, a dali si výherní manželské kolečko, kde Kincl pokorně prokázal úctu a poděkování své polovičce za toleranci během náročné přípravy na tento zápas. Takhle se to dělá, chlapi!❤️ #spolecnacesta #spolecnyuspech

OKTAGON 31 byl skvělý turnaj plný zvratů a překvapení. Nejlepší na něm je, že otevřel plno dalších cest k budoucím zápasům. Buchinger bude chtít Keitův pás šampiona lehké váhy zpět na Slovensko a to stejné platí i pro Patrika Kincla. Vítězné kolečko manželů Kinclových totiž bedlivě sledoval i minulý šampion střední váhy, který v Oktagonu ještě neřekl své poslední slovo – Karlos Vémola. Máme se na co těšit!