Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co se odehrálo
na OKTAGONu 30?

Drama mezi zápasníky, historické vítězství Terezy Bledé a zuřivá cesta k vítězství Matěje Peňáze – především takový byl OKTAGON 30.

Mrkni na dvojrozhovor s hvězdami Oktagonu! Tomáš Kvapil a Matouš Kohout:

Tichota porazil polského kata. Míří na vrchol pérové váhy.

Jedním z nejočekávanějších zápasů OKTAGONu 30 byl jednoznačně střet Chimpa a Polského Kata. Zápas Jakub Tichota vs. Dawid Kareta byl již od vyhlášení osobní. Kareta během minulého roku porazil dva svěřence českého Reinders GYMu, Růžičku alias Mawara, a poté i Gabala. Pomstít je přišel Tichota a úspěšně zvítězil na body.

V pozápasovém rozhovoru přímo v kleci prozradil plány na rok 2022: "Ukážu v dubnu Paulusovi, že není na mé úrovni a ukončím toho kuchaře z Lidlu... Pak na podzim pošlu Buchingera do důchodu."

Znamená to, že na jaře pravděpodobně uvidíme zápas, ve kterém se Tichota střetne s posledním šampionem OKTAGON VÝZVY V., Romanem Paulusem. Pokud i zde Tichota uspěje, je možné, že na podzim budeme svědky nástupu českého Chimpa v titulové bitvě s Ivanem Buchingerem, ale nesmíme předbíhat, Paulus bude jistě skvěle připravený.

“U obou vidím slabiny a u obou vidím to, že budu dominovat. (...) Věřím, že na něj [Ivana Buchingera] mám a potvrdím svoje kvality. Alespoň už nebude muset odvolávat zápasy kvůli zranění, protože mu ukončím zápasovou kariéru a nastolím novou dynastii Tichotů.” -Jakub Tichota

Ivan Buchinger již na svém Instagramu reagoval storýčkem, kde se tomuto tvrzení se svou manželkou vysmáli.

Tereza Bledá zvítězila technickým KO nad Brazilkou Limou a stala se první šampionkou OKTAGONu!

Popelka českého MMA ve svých 20 letech získala titul šampionky muší váhy, a stala se tak historicky první ženskou držitelkou pásu největší MMA organizace u nás. Hned v prvním kole po nešťastném pádu Limy využila situace a dostala se do dominantní pozice. Po sérii velmi tvrdých úderů a přesně mířených loktů rozhodčí Gerd Richter zápas ukončil. Královna Undergroundu tak získala v profi MMA pátou a nejdůležitější výhru v řadě. Bez jediné porážky.

Mabelly Lima měla na kontě 9 výher a pouze jedinou porážku, takže nikdo takhle rychlý průběh nečekal. “Teprve teď mi to tak nějak začíná dojíždět. Ta veškerá euforie. Jen se tu snažím nerozplakat.” -Tereza Bledá

Šampionce stačily téměř dvě minuty na to, aby se o krok přiblížila svému vysněnému vstupu do UFC. Zatím je ale Bledá v OKTAGONu spokojená a brzy se snad dočkáme dalšího zápasu.

Matěj “Money” Peňáz si připsal páté ukončení v řadě, potvrdil tak své kvality v nejtěžším MMA zápase jeho kariéry

Původně se měl Matěj Peňáz utkat se slovensko-srbským tankem Vlastem Čepem, ale kvůli zranění byl zápas odložen. OKTAGON musel pro Matěje najít adekvátního a kvalitního soupeře. Černého petra si tentokrát vytáhl francouzský postojář Cheick “Thanos” Kone. O dost zkušenější fighter s 28 MMA zápasy na kontě nedal Peňázovi nic zadarmo.

Po několika pokusech o takedown Peňáz využil svých dlouhých rukou a odstřeloval Koneho z dálky. Zachyboval, když se s francouzem pustil do těžkotonážní přestřelky, které Kone hned využil, a natrhl Matějovi obočí pravým hákem. Peňáz se ale rychle vzpamatoval a ve třetím kole Francouze porazil.

Za svůj nadlidský výkon si navíc Matěj “Money” Peňáz vysloužil money v podobě bonusu 50 000 korun za Tipsport VÝKON VEČERA.

Během OKTAGONu 30 byla také odhalena část karty na nadcházející turnaj OKTAGON 31, který nabídne skvělé zápasy včetně titulového fightu o pás střední váhy mezi Pirátem Krištofičem a Patrikem Kinclem.