Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co navštívit v Amsterdamu

Amsterdam je díky své poloze velmi dobře dostupný a celý ho lze vidět za víkend, když víš, jak si výlet naplánovat.

Amsterdam je bezpochyby jedno z nejnavštěvovanějších měst, zejména mezi mladými lidmi a studenty. Tady je pár míst, která během víkendu v Amsterdamu určitě stojí za návštěvu.

1. Dam Square 

Amsterdam má jednu obrovskou výhodu – samotné centrum není tak velké, takže se dá téměř celé projít pěšky. Dam Square se nachází zhruba 5 minut pěšky od hlavního nádraží Centraal a jedná se o jedno z nejdůležitějších náměstí v celé zemi. Najdeš na něm královský palác a muzeum Madame Tussauds. 

2. Museumplein

Museumplein je náměstí, kde se nachází většina nejznámějších muzeí v Amsterdamu (například Rijksmuseum, Stedelijk Museum a Van Gogh Museum). Najdeš tam taky Moco Muzeum, které za mě určitě stojí za návštěvu, zejména pokud tě zajímá moderní umění. A pokud nejsi muzejní typ, běž se podívat do koncertní síně Concertgebouw

MOJE TIPY:

  • Zjisti si dopředu, kolik zrovna stojí vstup – muzea v Amsterdamu jsou totiž obecně docela drahá. Doporučuju si pořídit Amsterdam Holland Pass, který je sice placený, ale nabízí spoustu výhod včetně vstupů zadarmo do vybraných muzeí. (Zahrnuje to ty nejznámější, takže se vztahuje také na Rijksmuseum, Van Gogh Museum a Stedelijk Museum.)
  • Pokud se rozhodneš navštívit Rijksmuseum, nezapomeň navštívit místní knihovnu, ve které se budeš cítit jako v Harry Potterovi.
  • Užitečné jsou také aplikace jednotlivých muzeí, díky kterým můžeš například získat přístup k bezplatným prohlídkám.

3. Dům Anny Frankové 

Dům Anny Frankové stojí za návštěvu a doporučuji vydat se tam hned ráno, aby ses vyhnul/a frontě. Přibližuje nejen židovskou dívku Annu Frankovou, ale i období druhé světové války, kdy Anna žila. Dům se nachází ve čtvrti Jordaan, ve které určitě doporučuju se porozhlédnout. Tahle část města je známá zejména díky svým vintage obchodům, galeriím, venkovním terasám a kavárnám.

MŮJ TIP:

  • Pokud chceš Dům Anny Frankové navštívit, doporučuju koupit lístky co nejdříve. A také mysli na to, že jsou k dispozici pouze on-line!


4. Čtvrť De Wallen

Známá také jako Čtvrť červených luceren. De Wallen je nejstarší část města, která je známá zejména díky večernímu/nočnímu životu. Podél řeky lze také najít spoustu restaurací, ale osobně bych se touto čtvrtí spíše prošla a na drink si zašla jinam.

MŮJ TIP:

  • Zajdi si večer na drink do čtvrtí Leidseplein nebo Rembrandtplein – to jsou nejznámější čtvrti pro noční život.

5. Ochutnej holandské speciality

V Amsterdamu není o krásné kavárny a restaurace nouze. Určitě ale nezapomeň ochutnat stroopwafel, který je nejlepší, když je ohřátý. Skvělé mají například ve stánku Original Stroopwafel na pouliční tržnici Albert Cuyp. Další specialitou je appeltart, který je specifický zejména směsí koření, kterou obsahuje. V této směsi je například skořice, zázvor a hřebíček, takže připomíná Vánoce. Tudíž je to naprostá nutnost, pokud navštěvuješ Amsterdam v zimě. Appeltart je výborný například v kavárně Winkel 43

MŮJ TIP NA MÍSTA, KDE MAJÍ NEJLEPŠÍ SPECIALITY:

  • Original Stroopwafel: Albert Cuyp Straat t/o 182, Stand 134, 1073 BL Amsterdam, Netherlands
  • Van Wonderen Stroopwafels: Kalverstraat 190, Amsterdam, Netherlands
  • Winkel 43: Noordermarkt 43, 1015 NA Amsterdam, Netherlands

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.