Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co mi tento týden udělalo radost #6

Kožené kalhoty, talentovaný kamarád a skromná paní u stánku se sicilskými specialitami. To jsou maličkosti, které mi tento týden udělaly radost.

1. Paní u stánku se sicilskými specialitami

Pro načerpání vánoční nálady jsme s mámou vyrazily do Brna. Při hledání vánočních dárků jsme objevily stánek se sicilskými specialitami. Prodával v něm velmi sympatický a vysmátý Ital, který nám neustále nabízel něco na ochutnávku. Ať už to byly kvalitní italské sýry, olivy, sušená rajčata, nebo tradiční sicilský dezert cannoli. Ochutnávky nabízel všem, kteří se zastavili u jeho stánku. Jedna paní ho však odmítla se slovy, že to nemůže přijmout, jelikož nemá čím zaplatit. Byla to velmi dobře vypadající bezdomovkyně, milá a na všechny se usmívala. Prodavač jí řekl, že to nevadí a nabídnul jí tiramisu. Rozzářily se jí oči. S mámou jsme se rozhodly, že jí jeden sicilský dezert koupíme. Přišly jsme za ní a sladkost jí předaly. Podívala se na nás a řekla nám: „To nejde. Babička mě vychovala tak, že pokud nemám lidem jak dar oplatit, nemůžu ho přijmout. Nejradši bych vás pozvala na kafe a povídala si s vámi, ale to nemůžu." Vysvětlily jsme jí, že jí chceme pouze udělat hezčí den a že nám to nijak oplácet nemusí. Řekla nám, že jsme jí už hezčí den udělaly tím, jak jsme pozitivní a usměvavé. Popřála nám krásný den a dezert nepřijala. Tak skromného člověka jsem dlouho nepotkala, naprosto nás to s mámou dojalo.

2. Sekáčové úlovky

Ve středu jsem měla náročný a dlouhý den. Po cestě ze školy jsem se tedy rozhodla zastavit v mém oblíbeném sekáči na Letné, ve Vintage shop Veletržní. Objevila jsem tam kožené kalhoty rovného sřihu a oranžový rolák. U pokladny jsem navíc zjistila, že na celý nákup platí sleva 30 %. Ihned jsem měla lepší den.

3. Můj skvělý a talentovaný kamarád Pavel Mikliš

Pokud mě něco doopravdy inspiruje, tak to jsou právě mladí lidé, kteří si jdou za svým cílem a plní si svoje sny. Jedním z nich je i můj kamarád Pavel Mikliš, se kterým jsme se seznámili na stáži v ODIVI. Ve svých 19 letech dokázal vytvořit vlastní kolekci a odprezentovat ji v nádherných prostorech Studia Flanér na pražských Hradčanech. Jsem na něj doopravdy pyšná. Tímto bych ti chtěla vzkázat: Věř si a jdi za svým snem, ať už je cesta jakkoli složitá! Bude to stát za to!

A co udělalo tento týden radost tobě? Napiš mi to na Instagram @terezasvehlova. Pozitivních zpráv není nikdy dost!

💕MĚJTE KRÁSNÝ DEN! 💕