Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co mi tento týden udělalo radost #40

Výlet do Rakouska, nákup v Hoferu, návrat Alyx do Prahy a vietnamské bistro An v Dejvicích. To jsou maličkosti, které mi tento týden udělaly radost.

Tento týden se nesl ve znamení jídla. Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem.

Výlet do Rakouska

Vždy ráda na chvíli vypadnu z Prahy. Tento týden jsme s rodinou vyrazili navštívit moji tetu do Rakouska. Není to sice moje pokrevní příbuzná, ale znám ji celý svůj život a beru ji už jako součást rodiny.

Cestou mě překvapilo, kolik dýňových polí jsme minuli. Dolní Rakousko je známé výrobou dýňového oleje, proto se většina polí podél cesty zbarvila do krásných oranžových barev a já ihned dostala chuť na dýňovou polévku.

Tetu jsem neviděla poměrně dlouho, proto jsme si měly doopravdy o čem povídat. Vyprávěla jsem jí příběhy z Cannes a Karlových Varů a vzpomínaly jsme na to, jak jsme s bráchou byli malí. A u toho jedly dobré jídlo.

Mým nejoblíbenějším pečivem je tradiční preclíkové pečivo charakteristické pro Rakousko a Německo. Poprvé jsem tento druh pečiva ochutnala na výměnném pobytu ve Stuttgartu, od té doby ho musím mít vždy, když překročím hranice našich německy mluvících sousedů. Na večeři jsem tedy snědla tři preclíkové rohlíky se spoustou másla a výborného švýcarského sýra.

Přejedla jsem se? Ano. Lituju toho? Ne. Udělala bych to znovu? Rozhodně ano.

Nákup v Hoferu

V Rakousku jsem všechny přesvědčila o tom, že musíme navštívit místní obchod s potravinami Hofer, je to vlastně taková rakouská obdoba Lidlu. Pokud to ještě nevíš, miluju Lidl a také zkoumání supermarketů v cizích zemích, proto byl Hofer jistou zastávkou našeho výletu.

Produktově i designově se obchod doopravdy tolik neliší od Lidlu, který známe. Narazila jsem však na některé potraviny, které u nás nenajdeme.

Kurkuma shot 🌶

První jsem ochutnala Kurkuma shot s cayanským pepřem. Vitamínové shoty mám velmi ráda a považuji je za skvělou prevenci proti nachlazení. Za svůj život jsem jich vyzkoušela spoustu, toto byl však jeden z těch nejchutnějších a rozhodně nejpálivějších!

Poměrně velké balení za cenu 1 EURA hodnotím 10/10.

Crunchy Granola bites

Jako další jsem si koupila tyto křupavé granola kousky se sušenými borůvkami a medem. Za mě skvělá svačinka nebo křupavá přísada do jogurtu. Už teď lituji toho, že jsem si nevzala víc balení!

Kilové balení medjool datlí

Pro milovnici datlí, jako jsem já, bylo spatření kilového balení medjool datlí v Hoferu splněným snem.

Nový kulinářský objev: vietnamské bistro An v Dejvicích

An bistro v Dejvicích není zas takovou novinkou, akorát mně trvalo několik týdnů, než jsem se tam vydala. Objevila jsem u nich skvělý mangový salát s tofu v tempuře.

Ber to tedy jako gastro doporučení. Pokud se někdy ocitneš v Dejvicích a budeš mít chuť na skvělé závitky, pho nebo matchu, zajdi do An, které se nachází jen pár set metrů od zastávky metra Hradčanská.

Alyx zpět v Praze

Po celých třech týdnech se do Prahy vrátila fenka mé nejlepší kamarádky a spolubydlící Alyx. Přes prázdniny trávila většinu času v Hradci Králové a já si za tu dobu uvědomila, jak moc mi její přítomnost zlepšuje náladu a jak moc mi chybí její ranní vítaní, mazlení a asistence při vaření.

Teď už je ale zpět doma a moje nálada je hned o 100 % lepší!

A co tento týden udělalo radost tobě? Napiš mi to na Instagram @terezasvehlova. Pozitivních zpráv není nikdy dost!

Přispěj mi na letenku do Káthmándú🎒🏔

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.