Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co mi tento týden udělalo radost #37

Matcha úterý, moje první caipirinha a Birta Hlin.To jsou maličkosti, které mi tento týden udělaly radost.

Zelené úterý tak trošku jinak

Tělo každého z nás potřebuje jednou za čas odpočinek. My se tento týden rozhodly ulevit hlavně játrům a vynechaly jsme naše oblíbené zelené úterý v pivovaru Dva kohouti.

Nechtěly jsme však rušit zaběhlou tradici a jen tak sedět doma, a tak jsme se s holkama domluvily, že místo panáků zelené zajdeme na iced matcha latte s kokosovým mlíkem do Miners. Tradici zeleného úterý jsme tedy dodržely, jen jsme si ji trošku přizpůsobily.

Matchu jsme si vychutnaly s krásným výhledem na Prahu v Riegrových sadech a probraly všechny novinky, které se v našich životech udály během těch dvou dnů, co jsme se neviděly. Bylo toho překvapivě mnoho.

Birta Hlin

Skandinávská influencerka, TikTokerka a youtuberka islandského původu je moje nová guilty pleasure. Birtu Hlin už nějakou tu dobu sleduji na TikToku, nedávno však začala natáčet také na YouTube a nyní patří mezi tvůrce, na jejichž videa se vždy nesmírně těším.

Pokud tě zajímá skandinávský životní styl, tak ti rozhodně doporučuji zhlédnout její videa. Pravidelně na svém youtubovém kanálu vydává sérii s názvem Copenhagen Diaries, kde přibližuje svůj běžný den, tipy na místa v Kodani a sdílí každodenní inspiraci od vaření přes beauty až po módu.

Navíc má jednu z nejkrásnějších kočiček jménem Mathilda, takže pokud potřebuješ ve svém životě navýšit hladinu serotoninu, víš, koho máš sledovat.

První caipirinha v životě

V sobotu mě moje spolužačka @lkristynaa vytáhla na moji první caipirinhu v životě. Pokud si tento drink taky nikdy předtím neměl/a, jedná se o brazilský národní koktejl složený z limetky, třtinového cukru a cachaçi (brazilský národní alkoholový nápoj).

Týnku už považuji za experta přes caipirinhi, proto jsem ji nechala vybrat místo, kam na ni zajdeme. A nejlepší caipirinhu v Praze mají prý v baru Avoid Café na Náplavce.

Byla dooopravdy skvělá, nemám to tedy zatím s čím srovnat, ale pokud máš rád/a sladké drinky a nevadí ti spousta limetky, tak ji neváhej ochutnat. Chuťově bych ji přirovnala k mojitu, ale mnohem lepšímu a silnějšímu.

A co tento týden udělalo radost tobě? Napiš mi to na Instagram @terezasvehlova. Pozitivních zpráv není nikdy dost!

Přispěj mi na letenku do Káthmándú🎒🏔

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.