Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co mi tento týden udělalo radost #30

Snídaně s mámou, holčičí sobota, Gemüse Corner a jízdy na Rekole. To jsou maličkosti, které mi tento týden udělaly radost.

Týden ve znamení dobrého jídla a kamarádů

Snídaně s mámou

V úterý jsem vzala mámu a její kamarádky na snídani do Savoye. Do Prahy přijely na koncert Imagine Dragons a já jim chtěla výlet ještě trošku zpříjemnit, a tak jsem je druhý den po koncertě vytáhla na snídani – nebo spíš na takový brunch. V Savoyi nikdy před tím nebyly, proto jsem se těšila, co na jídlo budou říkat, protože jejich snídaně jsou mé oblíbené.

Objednaly jsme si spoustu jídla: bürcher müsli s jablky, omelety, croissant plněný vajíčky s lanýži, citronovou a ořechovou bábovku, chlebíčky. A nezbylo nic. Byla k tomu potřeba pouze půl hodina a na stole zůstalo jen pár drobků od bábovky.

Užila jsem si tak krásné poledne s mámou. V Savoyi jsme seděly ještě asi další hodinu, povídaly si a u toho dopíjely kávu. Mám teď v plánu mámě představit všechny mé oblíbené podniky v Praze a vzít ji na místa, kde ještě nebyla. Tak se těším, kam vyrazíme příště!

P.S.: V Savoyi mají skvělé našlehané máslo, takže doporučuji vyzkoušet s jejich čerstvě upečeným chlebem. To je radost.

Holčičí sobota

V sobotu jsme si udělaly krásný holčičí den společně s @natyroubalova, @nataliekorseltova a @carolinecumrik. Sraz jsme měly v OC Smíchov, kde měla Kája talk v rámci oslav 20. narozenin Sephory. Ten jsme si s holkama poslechly a jako její největší fanynky jsme ji podporovaly z publika. Nejvíc jsme si ale při samotném talku fotily Alyx, která na pódiu byla také a vypadala jako by rozhovor měla dělat ona.

Poté jsme si udělaly procházku na Petřín. Bylo krásné počasí a v parku cestou k Petřínu byl příjemný chládek. Po cestě do kopce nám však vyhládlo a rozhodly jsme jít na jídlo do Kuchyně na Hradě.

Tam jsme se posadily na venkovní terasu s krásným výhledem na Prahu a objednaly si výborné jídlo. Já si dala grilovaného pstruha se salátem, Kája pravou poctivou svíčkovou a Naty paštiku.

Jídlo bylo vyborné, ale chyběla tomu ještě sladká tečka. Objednaly jsme si tedy ještě plněný kynutý knedlík s jahodami a tvarohem, zalitý máslem a grilovaný ananas s tvarohem a ořechy. Naprostá pecka!

Spokojené a s plnými břichy jsme se poté ještě prošly na dolů k řece a jely domů.

Gemüse Corner

Konečně jsem zavítala do nově otevřeného Gemüse Corner na Vinohradech. Všichni mi ho už dlouhou dobu doporučovali a říkali, že je to ten nejlepší kebab v Praze, ne-li v celém Česku. A měli pravdu. Dala jsem si teda nakonec salát s grilovaným halloumi, ale byla to bomba. Ideální jídlo do teplých letních dnů!

Jízdy na Rekolech

Moje nová oblíbená aktivita. Z příchodem slunečného počasí se mi chce čím dál míň do fitka. Přijde mi to škoda zavřít se uvnitř a nevyužít krásného počasí venku. Proto jsem se snažila najít novou venkovní aktivitu, kterou bych s fitkem střídala.

Na Rekole jsem jezdila již dřív, ale vždy to bylo jen přiblížení se k zastávce MHD nebo projetí parkem. Nyní jsem ale poprvé vyzkoušela jet delší trasu a naprosto jsem si to zamilovala (a to jízdu na kole nemám vlastně vůbec v lásce).

Stalo se z toho po pár jízdách moje nové oblíbené kardio. Vždy si do sluchátek pustím oblíbený playlist na Spotify (doporučuju poslouchat Girl in Red) a na hodinu si vyjedu na cyklostezku podél řeky. Plánuju v přístích dnech udělat celodenní výlet s kamarádkami někam dál za Prahu. Rekolo je jak dělané na letní výlety.

Pokud to ještě nevíš a máš zařízenou Lítačku, můžeš každý den využít dvě patnáctiminutové jízdy zcela zdarma.

A co tento týden udělalo radost tobě? Napiš mi to na Instagram @terezasvehlova. Pozitivních zpráv není nikdy dost!

Přispěj mi na letenku do Káthmándú🎒🏔

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.