Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co mi tento týden udělalo radost #26

Festival ukrajinské kultury a gastronomie, posezení na Letné s flaškou vína a čokoládová diskíta. To jsou maličkosti, které mi tento týden udělaly radost.

Festival ukrajinské kultury a gastronomie v Pražské tržnici

Ve středu 5. května se v Pražské tržnici uskutečnil Festival ukrajinské kultury a gastronomie. To jsme si se spolužačkami nemohly nechat ujít a vyrazily jsme ochutnat ukrajinské speciality.

Nikdy předtím jsem nic ukrajinského nejedla, a tak jsem byla doopravdy natěšená a zvědavá. Naštěstí jsme s sebou měly naši kamarádku Tinku, která je původem z Ukrajiny a pomohla nám tak s výběrem.

Byla jsem překvapená, kolik lidí se festivalu zúčastnilo. Všichni chtěli tradiční ukrajinské pokrmy ochutnat a u stánků se čekaly dlouhé fronty. Stálo to však za to! Objednala jsem si zapečené pirohy se špenátem, sýrem a sušenými rajčaty. Výborné. Potom jsme vyzkoušely také zapiekanky a nesmělo chybět osmnáctistupňové pivo.

Udělalo mi velkou radost, kolik lidí se rozhodlo tento festival navštívit a podpořit tím tak ukrajinskou kulturu. V této době je to obzvlášť potřeba.

Posezení na Letné s flaškou vína a Caprisone

Teplé jarní večery jsou tady a s nimi přichází také období vysedávání na Letné s kamarády a flaškou vína. V pondělí jsme se rozhodly tuto sezónu odstartovat.

Koupily jsme levnou flašku vína ve večerce a k tomu Caprisone, konkrétně příchuť Mystic dragon. Ideální kombinace. Byl krásný jarní večer, a tak jsme se rozhodly víno vypít na lavičce a sledovat při tom krásné výhledy na Prahu.

Věřím, že to nebylo poslední takové posezení a těším se, že jich bude s příchodem léta víc a víc!

Čokoládová diskíta

Kdo mě zná, tak ví, že sladké věci moc nejím. V sobotu jsem se však vracela domů po náročném páteční večeru a věděla jsem, že musím doplnit energii.

Neměla jsem na nic chuť, po obchodě jsem kroužila asi půl hodiny a stále jsem netušila, co si koupím. Poté jsem však zahnula do uličky se sladkostmi a uviděla je tam. Čokoládová diskíta. V ten moment se mi vybavily všechny dětské vzpomínky na tuto sladkost a já věděla, že bez nich obchod neopustím.

Radostně jsem je popadla a utíkala k pokladně. Musím se přiznat, že mi podstatně zlepšily náladu a dodaly mi potřebnou energii, abych se úspěšně dostala domů. Mňam.

A co udělalo tento týden radost tobě? Napiš mi to na Instagram @terezasvehlova. Pozitivních zpráv není nikdy dost!

Přispěj mi na letenku do Káthmándú🎒🏔

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.