Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co mi tento měsíc udělalo radost? #5

Můj první cheesecake, bingo, máslo z Bju, výstava v DOXu nebo první párty na Hollaru. To jsou věci, které mi tento měsíc udělaly radost.

Můj první cheesecake

V životě je potřeba zkoušet nové věci, a tak jsem se rozhodla zkusit můj první cheesecake v životě. V přípravě dezertů nejsem vůbec zběhlá, ale tento cheesecake se doopravdy povedl. Byl výborný a navíc velmi jednoduchý na přípravu, proto se s tebou ráda podělím o recept!

Ingredience:

  • 150 g máslových sušenek
  • 60 g másla
  • 250 g měkkého tvarohu
  • 400 g bílé čokolády
  • 280ml smetany ke šlehání
  • 250g mascarpone

Postup:

Ve vodní lázni rozpustíme bílou čokoládu, kterou následně necháme chvíli vychladnout. V mixéru si rozdrtíme máslové sušenky a přidáme k nim 60 g rozpuštěného másla. Následně si vyložíme dortovou formu pečícím papírem a přeneseme do ní sušenkovou směs, kterou urovnáme lžící do stejné výšky. Formu necháme odpočívat v lednici a mezitím si připravíme krém.

Do velké mísy přidáme smetanu ke šlehání, tvaroh a mascarpone. Tyto ingredience prošleháme a přidáme k nim rozpuštěnou bílou čokoládu. Celou směs pak vyšleháme do hladka. Krém vylejeme na sušenkový základ a necháme odležet v lednici.

Cheesecake podávej s rozpuštěným ovocem. Já připravila borůvkový přeliv a v kombinaci s krémem z bílé čokolády to bylo top!

Recept: Apetit

Návštěva DOXu

Konečně jsem navštívila výstavu současného umění v DOXu, kam jsem se chystala už dlouho. Ideální program na upršený víkendový den.

Otevřeno mají vždy středa–neděle od 12–18 hodin. Pokud jsi student, tak si sebou nezapomeň vzít ISIC, budeš mít slevu!

Bingo

Asi největší radost mi tento měsíc udělala nová aktivita, BINGO. Každou neděli chodíme hrát bingo do Piano baru na Vinohradech. Vždy moderuje hru jiná umělkyně/umělec, kteří hru obzvláštní o vlastní vystoupení.

Můžeš vyhrát buď láhev sektu, nebo útratu 500–1000 Kč na baru. Je to skvělá nedělní aktivita pro partu přátel.

Uklidili jsme s Viktorem odpadky z okolí Vltavy

První Hollar roku

Příchod jara znamená jediné, mé nejoblíbenější párty na Hollaru jsou zpět!

Sekáčový úlovek měsíce

Trenchcoat z Textile Housu. Miluju.

Vyšlehané máslo z Bju

V centru Prahy se otevřelo nové bistro Bju Kitchen, a to jsme nemohly s holkama propásnout. Šly jsme vyzkoušet jejich vyhlášené našlehané máslo. Jako milovník másla jsem byla v jednom nebi.

Na snídani se k nám připojila online také naše kamarádka Naty, která teď aktuálně studuje půl roku na univerzitě v Japonsku.

A co tento měsíc udělalo radost tobě?

Přispěj mi na letenku do Káthmándú🎒🏔

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.