Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co mají společného Young Thug a Donald Trump? RICO

Určitě si teď říkáš, že tihle dva asi nic společného mít nemůžou. Nad rapperem i bývalým prezidentem USA ale visí zákon, který má potírat organizovaný zločin.

Young Thug momentálně čelí stejnému trestnímu obvinění jako Donald Trump. Oba dva navíc bude soudit známá státní zástupkyně Fani Willis, píše Vice.

Zmíněný zákon, nesoucí jméno RICO, vychází ze známého federálního zákona, který v 70. letech sloužil k likvidaci mafie.

Podle RICO může být člověk, který spáchá „alespoň dva trestné činy vydírání" ze seznamu 35 trestních činů během 10 let, obviněn z vydírání.

A$AP Rocky byl zadržen na letišti v Los Angeles, policie ho odvedla v poutech

by @yanhoechka

Porušení zákona RICO se trestá až 20 lety vězení, pokutami až 25 tisíc dolarů, a navíc je odsouzenému možné zabavit majetek.

Minulý týden byl Young Thug ve svém domě v Atlantě zatčen a společně s dalšími 27 lidmi obviněn z několika trestných činů. V 88stránkové obžalobě se uvádí, že Young Thug a jeho společníci z údajného gangu Young Slime Life (nebo YSL) vydírali lidi kvůli penězům.

Obžaloba obsahuje celkem 182 trestných činů, a to včetně obvinění z vraždy, ozbrojeného násilí, loupeží a distribuce drog.

Rappera Karla měli zadržet s kokainem. "Nikdy nevieš," vtipkují policisté

by @yanhoechka

Žalobci navíc obviňují Young Thuga, údajně jednoho ze tří zakládajících členů gangu, z pronájmu auta použitého při zabití 26letého mladíka v roce 2015 v Atlantě. Prý měl taky konečné slovo v návrhu na zabití rappera YFN Lucciho, který byl zavražděn ve vězení.

Donald Trump a jeho nejbližší okolí je zase vyšetřováno kvůli jeho úsilí přeměnit volební prohru v roce 2020 ve vítězství. 

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.