Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co je DALL-E?

Na sociálních sítích sis v posledních dnech musel/a rozhodně všimnout různorodých ilustrací doplněných popiskem. Jedná se o obrázky, které jsou vytvořeny pomocí programu pro převod textu na obrázek DALL-E. V článku ti vysvětlím, kde se tento program vzal a podíváme se společně na galerii těch nejlepších vygenerovaných děl!

Program DALL-E pochází ze softwaru Imagen firmy Google a OpenAI, start-upu podporovaného Microsoftem, který vytvořil program DALL-E 2. Sami tvůrci představují projekt jako „nový systém umělé inteligence, který dokáže vytvářet realistické obrázky na základě textového popisu.“

Přístup k plné verzi programu má zatím jen úzký okruh uživatelů. Tvoří ho zejména zaměstnanci a jejich příbuzní. Ti se na sociálních sítích chlubí tím, co jim umělá inteligence vygenerovala za ilustrace a pochopitelně tak v dalších uživatelích vzbuzují zvědavost. Ty sám/sama se můžeš zkusit na stránkách zapsat do pořadníku zájemců.

K 15. červnu mělo k dispozici DALL-E 10 217 lidí, sdělila Joanne Jang z OpenAI na stránkách firmy. Ta usilovně pracuje na urychlení přístupu pro co nejvíce uživatelů.

Volně dostupná je na internetu verze DALL-E Mini. Ta čerpá z open source kódu od volně organizovaného týmu vývojářů. Na webu stačí do horní kolonky zadat slovní spojení, ve kterém popíšeš, co chceš od umělé inteligence vygenerovat. Jelikož je na stránkách velký nával, generování obrázku většinou chvíli trvá. Po nějaké chvíli ti program vygeneruje 9 obrázků na základě tvého popisu. DALL-E Mini však není tak moc propracovaný jako plná verze DALL-E 2, výsledné ilustrace proto nejsou tak dokonalé jako u plné verze.

Uživatelé výsledky generátoru DALL-E Mini sdílí všude možně po sociálních sítích, tady jsou ty nejlepší!

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.