Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Co dělat v Karlovarském kraji kromě filmového festivalu

Filmový festival v Karlových Varech je už opravdu za rohem. Kromě filmů a skvělých akcí se vyplatí prozkoumat i okolí.

Letos se máš na co těšit! Covidové roky jsou pryč a po dlouhé době nás čeká festival nabitý akcemi. Týden je ale vcelku dlouhá doba a jenom v samotném centru tě to asi bavit nebude. Proto jsem si pro tebe připravila místa, která leží v okolí a stojí za návštěvu.

Loket

Loket je především historické město, které obtéká řeka Ohře. Z Karlových Varů se sem dostaneš po dálnici za 15 minut. V centru města leží středověký hrad a kolem něj se nachází změť malých uliček, které stojí za to si projít. Na naměstí je mnoho podniků a restaurací a navštívit můžeš taky venkovní amfiteátr, kde se koná velké množství akcí a koncertů i v době fesivalu, tak si nenech nic ujít. Pokud máš radši přírodu, doporučuji si udělat výlet na Svatošské skály.

Na jídlo si zajdi sem:

Cheb

Cheb je opět spíše historické město plné památek, ale i dobrého jídla. Nachází se trošku dál od Varů, ale po dálnici by to nemělo být více než půlhodinky. Pro milovníky historie určitě doporučuju navštívit kostel svatého Mikuláše a svaté Alžběty, hrad Černá věž a Špalíček. Součástí kostela je i věž s krásným výhledem na město a okolí. Vše důležité je v Chebu snadno dostupné pěšky, takže bych se nebála jen tak procházet centrem. Nachází se zde také spousta galerií a muzeí.

Pokud se chceš vykoupat, zamiř na přehradu Jesenice. Nebo na výlet na kolech do Waldsassenu v Německu, který se nachází kousek o ní.

Na jídlo určitě doporučuji 3F Bistro nebo restauraci Hvězda.

Tím ale okolí Chebu ještě nekočí, po cestě do města si určitě všimneš velké arény s motokárami. Pokud nemáš chuť na procházky po městě nebo na koupačku, zajeď si kamarády sem. Najdeš tady jak venkovní, tak vnitřní dráhu pro motokráry, jump arénu, buginy a pár dalších atrakcí. Je to ideálka na odpolede, pokud se chceš někde vyblbnout.

Mariánské Lázně a Františkovy Lázně

Tahle dvě města se od sebe nachází asi půl hodinky. Jedno je před Chebem a druhé za ním. Obě mají jedno společné – jsou to lázeňská města.

V Mariánkách si určitě projdi kolonádu a mrkni i na prameny, i když nejsou tak převratné.

Františkovy Lázně jsou trošku lepší, co se týče zabavení se na odpoledne. Pokud budou velká vedra, jdi do Aquafora a schlaď se v bazénu. Na večer si můžeš udělat pěknou procházku po městě a jeho krásných stavbách a parku. V blízkosti se nachází i přírodní rezervace SOOS – ideál pro milovníky přírody.

Bečov a Sokolov

Pokud se rozhodneš udělat výlet do Bečova, tak musíš mít rád/a památky a historii, jelikož se tu nachází hrad a zámek.

Sokolov, město ze kterého pocházím, je od Lokte asi 10 minut autem. A co se tady dá vlastně dělat? Jestli bude vedro, tak zajdi na přírodní koupaliště. Je tady také pár pěkných podniků a kávarniček – určitě mi napiš, jestli se rozhodneš přijet.

Další tipy, kam zajet:

  • Zámek Kynžvart
  • Rozhledna Cibulka
  • Obora Svatý Lihnart (kouskek od centra Varů)
  • Zatopený lom Dasnice (skvělý na koupání)
  • Kladská
  • Vlčí jámy
  • Goethova vyhlídka
  • Klínovec
  • Cínový důl Rolova (můj tip)

Je tady toho spousta a hodně míst se nachází v přírodě. Věřím, že nebudeš mít čas na všechno, ale snad si aspoň něco vybereš. Pokud bys měl/a jakékoliv otázky ohledně festivalu, výletů nebo obecně, napiš mi na instagramový účet @lucinka_zicklerova.

+

Lucie Zicklerová a inf

Pozvi mě na páteční Skinny Bitch🍸 a Tequilu!🥃

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.