Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Zdroj: Pinterest

Co dělají čarodějky na Halloween?

Někdo Halloween prožívá více, někdo méně. Čarodějky však tento svítek milují a pojďme se podívat na to, co speciálního na něj dělají.

Všichni víme, že 31. října se slaví Halloween. Čarodějky tento magický den nazývají Samhain. Samhain v překladu znamená „konec léta“, který je nutno oslavit. Dodnes tento svátek slaví Keltové, protože pro ně tímto dnem začíná nový keltský rok.

Jedná se o předchůdce všem známého Halloweenu. Samhain byl vnímán i jako den, kdy se duše zemřelých vracely na zem a živí mohli navštívit podsvětí. Proto čarodějky a čarodějové po celém světě dělali různé rituály, o kterých ti nyní povím.

*článek o scorpio season*

ČARODĚJNICKÉ ZVYKY A RITUÁLY

Samhain je předchůdcem Halloweenu, takže některé zvyky se zachovaly dodnes.

Večeře

Witches v tento den svolaly celou rodinu a přátele k večeři a vyprávěli si staré rodinné příběhy a historky. U večeře se také prostřelo i pro zesnulé členy rodiny, kdyby se chtěli připojit. Na stole samozřejmě nesměly chybět ani svíčky. Barvy tohoto svátku jsou oranžová a černá. Černá barva představuje smrt a oranžová zase svítání a návrat. Vyzdobením tvého pokoje/bytu do těchto barev je jednou z možností, jak oslavit Samhain.

Zdroj: Pinterest
Oheň

Dalším čarodějnickým zvykem pro Halloween (a Samhain) je postavit velkou vatru. Tento zvyk je jednou z nejuctívanějších tradic Samhainu, oheň symbolizuje vítání zimy. A i u ohně si můžeš s tvými blízkými sdílet staré příběhy.

Zdroj: Pinterest
Spoj se s nadpřirozenem

Večer 31. října je perfektní pro rituály, kdy se chceš spojit s nadpřirozenem. Nejvíc safe cesta je přes výklad karet. Před samotným výkladem však vyčisti místnost pomocí vykuřovadel, nachystej si pár krystalů a zapal svíčky. Tohle ti pomůže se dostat do správné nálady. Při samotném výkladu se zeptej například tvých předků, jestli pro tebe mají nějakou zprávu, a začni vytahovat karty.

Spojit se s nadpřirozenem a tvými předky můžeš i pouze s pomocí svíčky. Sedni si na klidné místo, zapal černou svíčku a chvíli medituj a dýchej. Ve své hlavě poděkuj tvým předkům za to, co ti předali a co po sobě zanechali.

Halloweenské klasiky, které bys neměl/a vynechat

@markysuch
Čas sklizně

Tenhle čas roku nás vyzívá sklízet jablka, dýně, brusinky, kaštany apod. Také sušíme bylinky a ukládáme je do nádobek a pak s nimi v průběhu roku pracujeme.

Zdroj: Pinterest

Nesklízíme pouze fyzické věci, ale sklízíme i to, co jsme se v posledním roce naučili. Ohlédni se za tvými posledními měsíci a sepiš si, na co jsi pyšný*á, co jsi se naučil*a, a poděkuj za to.

Žádná černá magie!

Spousta lidí si myslí, že čarodějky na Halloween dělají děsivé rituály plné černé magie, ale tomu tak vůbec není a nemělo by být. Samhain je svátkem vděku a vzpomínání, nikoli strachu a nenávisti. Vyvaruj se vyvolávání zlých duchů a podobným záležitostem.

Zdroj: Pinterest