Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Čím ohromíš kámoše na dinner party?

Klasickou prázdninovou grilovačku zvládne každý, ale jestli se chceš jako hostitel/ka posunout na vyšší level, musíš se mimo jiné zaměřit na estetické stolování – pak už se letních návštěv nezbavíš.

SET THE TABLE (OR GRASS)

Pokud předpověď hlásí nepěkné počasí, jistota je připravit pohoštění u sebe doma. Jestli je hezky, máš dvě možnosti – vytáhnout ven stůl s židlemi, nebo si udělat piknik v trávě. Stůl je praktičtější na servírování jídla, pití i výzdobu. Zajisti svým hostům polštáře a deky, ať se cítí co nejvíc comfy a není jim večer zima. Cozy dojem zajistí i svíčky, světýlka na baterky a květiny. Zvaž naplánování nějakých doprovodných aktivit, třeba her – k Heads Up ti stačí mobil nebo papír s tužkou. Mysli také na hudbu a vezmi s sebou nabitý reprák to set the vibe.

MAKE SOME FOOD

Jestli chceš udělat dobrý dojem ještě před jídlem, nakresli nebo vytiskni menu! Studená kuchyně ti v létě úplně vystačí, pohraj si s vyskládáním dobrůtek na dřevěné prkýnko nebo tác. U teplých jídel mysli na to, aby byla teplá i při servírování. Od návštěvy nechceš v průběhu večera neustále odbíhat, proto si většinu věcí připrav dopředu. Využít k tomu můžeš i kámoše, které se neboj požádat o pomoc. Také zvaž bezmasou variantu pokrmu, ať nikdo nemá hlad, a nezapomeň na sladkou tečku na závěr. Kromě degustačního talířku každého potěšíš jednohubkami, nebo salátem - neboj se kombinovat sladké a slané chutě.

PREPARE FUN DRINKS

Jako správný/á hostitel/ka musíš zajistit alko i nealko. Nápoje by měly být osvěžující a také hezky vypadat. Největším pomocníkem ti bude velké množství ledu a bylinky či okvětní lístky! Kousky ovoce, snítka máty nebo větvička rozmarýnu ze zahrádky drinku dodají skvělou chuť i vzhled – bylinky a nakrájené ovoce můžeš nechat dopředu zamrazit v kostkách ledu. V chladnějším počasí připrav teplé pití třeba do termosky. Ledový čaj zvládne každý, stejně, jako domácí limonádu. K těm doporučuju sirupy Kitl. Jestli chceš zaflexit, zkus namíchat nějaký koktejl. Kromě basic Aperolu třeba piňa coladu (ananasový džus, kokosové mléko, popř. rum).

A nezapomeň si večírek užít minimálně stejně jako tví hosté!