Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Chyby, kterým předejít, když zápasíš s akné

Někdy se nám zdá, že pro svou pleť děláme maximum, ale nic se nemění. Stačí ale začít u úplných základů, na které často zapomínáme. Jakým chybám se vyhnout?

NEpoužívej produkty, které pokožku příliš vysušují. Pleť trpí, je napjatá, může se objevit svědění a pupínky se budou tvořit dál. Najdi si hydratující produkty, které tvé pleti budou sedět. Nezapomeň, že produkty se musí testovat na pleti jeden až dva měsíce pro dosažení správného výsledku, nevzdávej to tedy hned třetí den.

NEkonzumuj moc cukrů, tučných a smažených jídel. Raději si dej ovoce, zeleninu, bílkoviny a zdravé tuky. Právě cukry a smažená jídla někdy mohou za zvýšenou tvorbu pupínků. Na každého platí ale něco jiného, někomu mohou podráždění způsobit věci, jako je káva, čokoláda, chipsy nebo i oříšky. Pozoruj tedy na sobě, co tvému tělu nesedí a co mu naopak dělá dobře.

NEstresuj se... To se líp řekne, než udělá, ale pokus se omezit stres na minimum. Umí totiž v těle vyvolat spoustu nežádoucích reakcí, mezi ně patří také zvýšená tvorba akné a černých teček. 

NEpoužívej jeden ručník na celé tělo, měj na obličej jeden speciální, to je naprostá nutnost. A ten nezapomínej pravidelně obměňovat.

No a nakonec  NEpodceňuj spánek. Spánek totiž regeneruje celé naše tělo a je důležitý i pro hojení. Navíc, když se pořádně nevyspíš, budeš mít tendenci doplňovat energii jinými způsoby, jako je kofein či cukry, což může tvou pokožku dráždit.

Back to school: Jednoduchá skincare rutina pro aknózní pleť

@martinastrel

Jak na to?

Hlavně dopřej své pleti pravidelné čištění, a to ráno a večer. Odstraníš tím nečistoty, zbytky make-upu, prachu a bakterií, které mohou na pleti ulpívat. Sáhni po AcneUP® Cleanser, což je jemná čisticí emulze, která je empatická k pH pokožky, neobsahuje alkohol ani další látky, které pokožku vysušují. Pomáhá pleť dočistit a zanechat ji krásně jemnou, svěží a připravenou na další péči.

Zdroj: Acneup.cz

Bez krému to nejde. Když pleť vyčistíš, je třeba ji hydratovat. A to i tu, která je mastná. Samozřejmě vyber krém, který bude vyhovovat tvému typu pleti. Nedej na rady typu „když je pleť mastná, nemusíš používat krém“, raději si nech poradit odborníkem. 

A co když se objeví pupínek? To se samozřejmě může stát i přes pravidelnou péči. Hlavně ho nemačkej. Raději použij AcneUP® Gel, který je první záchranou. Aplikuj ho jednou denně na pupínek nebo rovnou na celou tvář. Díky svému inovativnímu složení minimalizuje zčervenání, zklidní zánět, redukuje maz a pomáhá urychlit proces hojení. Neměl by rozhodně chybět ve tvé kosmetické taštičce.

Zdroj: Acneup.cz

Produkty jsou k dostání pouze ve vybraných lékárnách.