Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Značka Chanel: Nové VIP obchody v Číně, rapidní zdražení a investice

Chanel patří k nejluxusnějším módním značkám na světě. Během covidu své zboží několikrát zdražila, nicméně i tak jsou její kabelky stále vnímané jako profitující investice. Kromě výrazného zdražení se Chanel chystá otevřít i nové VIP obchody pro své stálé klienty.

Nově otevřené VIP obchody v Číně

Pokud se zajímáš o high fashion a značku Chanel, tak asi víš, jak dobře se zaměstnanci tohoto módního domu chovají ke svým klientům. Chanel však v posledních měsících usoudil, že by si jeho nejvíce exkluzivní klienti zasloužili ještě o něco lepší péči, a proto představuje VIP obchody v Číně, které by se měly otevírat začátkem roku 2023.

Chanel proto nabírá více jak 3 500 nových zaměstnanců. Pro tento akt se módní značka rozhodla po zveřejnění celkových příjmů za rok 2021, které činily 15,6 miliard USD a oproti předchozímu roku prodej narostl o 50 %. Můžeme být jen zvědaví, čím nás značka Chanel překvapí.

Jak značka Chanel zdražovala během covidu?

Za posledních 5 let značka Chanel zdražila všechny své ikonické kabelky od Classic Flap, Boy Bag až po klasickou Chanel 19.

Už jen cena kabelky Chanel Medium Classic Flap se od roku 1990, kdy stála 1 150 $, zvedla na neuvěřitelných 8 800 $.

V červenci 2021 značka ohlásila, že hodlá zdražit veškeré své nejprodávanější zboží o celých 15 %. Jednalo se tak o třetí zdražení od vypuknutí pandemie. Poté následovalo v prosinci čtvrté.

Avšak zdražování luxusního zboží není v módním světě výjimkou, spíše známým fenoménem. Jedná se o dvojitý nárůst oproti inflaci. Značky jako Chanel mají ve zvyku zvedat ceny alespoň jednou až dvakrát do roka, takže hodnota jejich zboží stále roste.

Kabelky Chanel jsou dlouhodobě jedny z nejpopulárnějších na světě. Poptávka po Chanel kabelkách je i přes období pandemie rapidně vyšší, než je jejich aktuální nabídka. Takže i když Chanel několikanásobně zvýší své ceny, poptávka po jejich zboží přetrvá.

Podle slov značky jejich kabelky nejenže reflektují smysl pro exkluzivitu, ale svým designem také představují nekonečnou hodnotu.

Dnům, kdy jsme dokázali najít second hand Chanel kabelku s cenou nižší než samotná původní prodejní cena, je konec. A to nehledě na stav, v jakém se kabelka nachází. V současné době i second hand kabelky svými cenami často převyšují originální ceny, a to vzhledem ke své nedostupnosti. Každým okamžikem můžeme očekávat, že se kabelky Chanel svými cenami vyrovnají značce Hermès.

Vyplatí se investovat do Chanel kabelek?

Cena Chanel kabelky by měla v současné době být o 70 % vyšší, než byla před pandemií. Veškeré produkty od této značky od módy přes hodinky až po drahé šperky činily za rok 2021 největší podíl v rámci celkových prodejů značky, i přestože velkou většinu těchto produktů lze zakoupit pouze v kamenných obchodech, nikoliv on-line.

Do jakých kabelek od značky Chanel investovat?

1. Classic Single Flap Bag Quilted Lambskin Mini

2. Chanel backpack

3. Chanel Shopping Tote Caviar Medium Beige

4. Classic Double Flap Bag Quilted Caviar Medium

5. 19 Flap Bag Quilted Lambskin Medium