Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Cestovatelské knihy od českého autorstva, které stojí za přečtení

Jsi cestovatelská duše a rád*a by ses dozvěděl*a o nějakých travel hacích a zážitcích z cest ostatních cestovatelů? Tak rozhodně čti dál. Máme pro tebe přehled cestovatelských knih českých autorů, které určitě stojí za přečtení.

Lucie Kutrová aneb Holka s Bucket listem a její knihy:

Lucie Kutrová je vášnivá cestovatelka a zejména milovnice hor. Ve svých jednadvaceti letech se rozhodla, že končí s jejím party životem a chce sama na sobě pracovat. A tak si sepsala bucket list, který postupně plní. Má za sebou ty nejtěžší přechody hor, Pacifickou hřebenovku nebo třeba Svatojakubskou pouť. Všechny své cestovatelské zážitky popisuje ve třech knihách. Všechny se čtou moc příjemně a zcela jistě tě pobaví.

Knihy:

151 dní Pacifickou hřebenovkou
151 dní po evropských stezkách
151 příběhů na Stezce Českem

Travel Bible

Cestovatelé Matouš Vinš a Petr Novák sepsali do této knihy mnoho travel hacků a cestovatelských tipů, které se ti budou hodit pro cestování po celém světě. Autoři radí, kde sehnat levné ubytování, letenky nebo třeba i práci. Poradí ti i, jak se naučit cizí jazyky a naučí tě sestavit si zajímavé itineráře. Kniha je vhodná pro všechny, kteří rádi cestují či by s cestováním teprve chtěli pořádně začít. Vinš s Novákem napsali ještě pokračování knihy s názvem Travel jobs, které je zaměřené na práci v zahraničí.

Zdroj: Knihy Dobrovský

Tomík na cestách a jeho knihy

Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách je vášnivý cestovatel, který vydal knihu Tuktukem z Bangkoku až domů. Jak už říká název, Vejmola se vydal přes Myanmar, Indii, Nepál, Írán, Turecko a mnoho dalších zemí domů do Česka tuktukem. Na cestě strávil přesně rok. Kniha je plná skvělých příběhů a cenných rad pro budoucí cestovatele. Dále vydal ještě dílo Tomík opět na cestách: Na kole do Gruzie a zpět, které také stojí za přečtení.

Příběhy ze země, kde gekoni dávají dobrou noc

Šárka Hloušková alias Sarah Hlousek je Češka, která se přestěhovala na indonéský ostrov Bali a změnila zde život desítkám dětí. Založila zde pro ně totiž klubovnu, kde se učí anglicky, hrají si a učí se. Pravidelně na ně také pořádá sbírky a několik z nich kvůli této ambiciózní Češce dostalo možnost studovat na školách, na které jejich rodiče nemají dostatek finančních prostředků. O svých dobrodružstvích napsala knihu Příběhy ze země, kde gekoni dávají dobrou noc.

DOBRODRUHŮM

Oblíbená herečka Tereza Ramba je také vášnivou cestovatelkou a své dobrodružství z cest se rozhodla sdílet s publikem. Napsala tak knihu DOBRODRUHŮM, kde popisuje, co zažila v průběhu dvou let, kdy se jí podařilo navštívit dvacet zemí. Radí zde lidem, jak by měli cestovat bez plánu a poznávat zejména kulturu a lidi v jednotlivých zemích.

Zdroj: Knihy Dobrovský