Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Český rap za rok 2022 v kostce

Rapová scéna nepřestala růst ani v roce 2022. Ten byl výjimečně silný na nové desky, kauzy i mladé objevy. Pojď se ohlédnout za nejdůležitějšími momenty posledních měsíců, které hýbaly světem českého hip hopu!

Ceny Anděl ovládl Smack One

O Smackovi se po vydání alba Chimera Pt. 3: Snake (2021) mluví jako o králi českého rapu. Završení trilogie desek Chimera dopadlo fenomenálně. Toho si všimla i porota Cen Anděl, ze kterých si Smack v roce 2022 odnesl rovnou dvě sošky, cenu fanoušků i cenu za nejlepší rapové album. Zaslouženě, gratulujeme!

Meizyy – Objev roku

Dlouho se na české scéně nenašel takový talent jako Meizyy. Objev ze Strašnic je na svůj věk o několik levelů výš oproti konkurenci, ať už jde o rychlost, texty, flow nebo živé vystupování. Hlavně si ale získává pořád větší hype díky svému skromnému přístupu. Tracky Spokojenej boyy a Jinej druh nasbíraly během roku 2022 jenom na Spotify přes tři a půl milionu poslechů. Tomu říkáme raketový start a držíme palce!

Ladislav Sinai cancelled

Hned začátek roku byl těžkým obdobím pro jednu z předních publicistických osobností rapového světa. Známý podcaster Ladislav Sinai, který vyzpovídal ve svých rozhovorech Ladislav Sinai Podcast během posledních let téměř celou domácí rapovou scénu, se musel na několik měsíců stáhnout z veřejného života kvůli nařčení ze sexuálního nátlaku. Postupně se mu podařilo alespoň zčásti očistit své jméno a aktuálně najdeš jeho podcast pod názvem very nice podcast.

Sinai: Nařčení ze sexu s nezletilými odmítám, vyhledám odbornou pomoc

by @heyfomo.cz

Hledá se Ektor

Chvíli to vypadalo, že Ektor má pořádné problémy. Někdo mluvil dokonce o tom, že ho čeká vězení, jiní zase tvrdili, že se schovává kvůli dluhům. Na několik měsíců si totiž zrušil Instagram a vydání desky Detektor III odložil v polovině roku na neurčito. Fanoušci navíc postupně odkrývali informace o tom, že prodává svůj majetek a převádí podíly ve svých firmách na své přátele. V září ale vydal singl To není hra a oznámil na březen 2023 křest zmíněné desky. Podle výpovědí jeho blízkých se Ektor stáhnul pouze z důvodu psychických problémů spojených s komplikacemi okolo přípravy desky a neustálého odkládání jejího vydání.

Karlo zatčen

Největší domácí rapová stáj Milion+ se během roku musela vyrovnávat se ztrátou jednoho ze svých koní, Karla. Ten byl v březnu zadržen za převážení 1,5 kg marihuany a 150 g kokainu a nedávno byl také odsouzen k 7 letům vězení. Kolegové z labelu se za něj postavili a zpráva #FREEKARLO se díky nim šířila internetem jako lavina. Zatčení Karla se stalo také důležitým motivem Yzomandiasovy a Nik Tendovy tvorby posledních měsíců.

Výběr zásadních alb za rok 2022 očima redakce FOMO:

Yzomandias & NobodyListen – J. EDEN E-GEN (únor)

Calin – POPSTAR (březen)

Hasan – Album, co mi změnilo život (červen)

Robin Zoot – Make Sudety Great Again (září)

58G – CITYPARK (říjen)

Yzomandias & Nik Tendo – Kruhy & Vlny (listopad)

Rest & DJ Wich – Tlak (listopad)

Smack One – Chimera Nekonečno (listopad)

BONUS – Viktor Sheen & Calin???

Rok 2023 nebude podle všeho o nic slabší. Proslýchá se, že v první polovině roku by měla vyjít společná deska, nebo alespoň několik singlů dvou největších stars současnosti. Viktor Sheen & Calin dle informací od jim blízkých zdrojů mají už teď ready několik společných tracků. Co k tomu říct… Těšíme se jako blázen!

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.