Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Český rap v roce 2k22

Česká hip hopová scéna se poslední roky rozrůstá rychlostí světla. Mohlo by se zdát, že je už vyčerpaná. Pořád je tady ale plno fresh artists, který na její dobytí čekaj. Kdo by si zasloužil prorazit? A koho bys měl/a sledovat během roku 2022?

Čaba Laciga

Jestli miluješ alternativní hip hop, tohle jméno ti nesmí utéct. Čaba Laciga kombinuje rap, zpěv, elektroniku a real texty. Jeho hudba nejde úplně žánrově zaškatulkovat, ale poznáš ji na první poslech. Svoje první tracky vydal už v roce 2018 a mezi kritiky se o něm už nějakou dobu mluví. Na Spotify se ale jeho měsíční posluchači pohybujou okolo čísla tisíc. Správnej čas na to ho objevit a podpořit tenhle underground!

Mura

Za DIE MANSSCHAFT vykopnul na konci minulýho roku singl Gear do deště Mura. Humla z 58G k němu udělal beat a klip si vzali na starost Honza Ruttner a Kuba Salavec. Zní to fresh a jednoduchej vizuál funguje. Muru jsi mohl slyšet i na featu u Labella, kde se objevil na tracku Totissi. Jestli tě teda baví fotbal, sudetskej rap nebo prostě parta okolo DVOJLITRBOYZZ, dej si na Muru v roce 2k22 pozor.

Rohony

Ostrava je typická gangsta rapem, tvrdýma bars a tématem drog. Pokud tě tahle scéna baví, ale už sis oposlouchal Sergeie Barracudu nebo Hard Rica, rozhodně zkus Rohonyho. Srbskej rodák s hlubokým hlasem ti nabídne silný hooky a údernou flow. Je to rap plnej odkazů na street kulturu, ale není povrchní.

Rohony vystudoval Fakultu umění a designu na Ostravské univerzitě, a o svojí tvorbě se proto snaží přemýšlet do hloubky. V ateliéru mě naučili si obhájit svoje věci a je jedno, jestli jde o rap nebo klauzury, říká. Mohl jsi ho vidět i při koncertě na Addictu v roce 2019, kam ho pozval NobodyListen. S tím spolupracoval i na jeho nejznámějším tracku Lindsey Vonn. Od tý doby šplhá scénou výš. Bude pro něj tenhle rok zlomovej?