Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Další český MMA zápasník míří do UFC. Matěj Peňáz se porve o životní šanci

Matěje „Money" Peňáze čeká v úterý nejdůležitější zápas kariéry. V rámci show Dana White's Contender Series se utká s neporaženým Američanem o kontrakt v nejprestižnější organizaci světa.

Pětadvacetiletý kickboxer Matěj Peňáz vstoupil do profesionálního MMA relativně nedávno. Ačkoliv má na kontě teprve šest zápasů, pět z nich dokázal ukončit pozoruhodným knockoutem. Všechna dosavadní vítězství nasbíral na poli OKTAGONu, ta největší výzva však přišla z Ameriky od samotného prezidenta UFC Dany Whitea.

Přestože Peňáz zaznamenal rychlý a velmi úspěšný start MMA kariéry bez jediné porážky, byla nabídka na účast v show Dana White's Contender Series poměrně překvapivá. Mnozí konkurenti si myslí, že šance přišla až příliš brzy a že Peňáz ještě není připravený. Smlouva však byla na stole a Matěj neviděl jediný důvod, proč jedinečnou příležitost nevyužít.

Další krok na mojí cestě před námi!
Matěj Peňáz

Peňázův životní zápas se uskuteční již 30. srpna v proslulém UFC komplexu zvaném Apex v Las Vegas před samotným prezidentem organizace Danou Whitem, který na základě výkonu bojovníků rozhoduje, zda si účastníci vyslouží vstoupit mezi elitu, či nikoliv. Ve hře je smlouva s UFC, což všechny bojovníky motivuje jít až za hranu svých možností.

Soupeřem mu bude Američan Sedrique „The Reaper" Dumas. Rodák z Floridy, který se pyšní podobnými úspěchy a skvělým startem kariéry stejně jako Peňáz. Na kontě má šest profesionálních zápasu, z toho pět ukončených před limitem bez jediné porážky. Jejich skóre je skoro stejné, s výjimkou jednoho knockoutu. Obě vycházející hvězdy zatím v kleci nenašly přemožitele, avšak zvítězit může jen jeden a druhý opustí Las Vegas s první porážkou v životě.

Chvíli to vypadalo, že je Peňázův zápas s Dumasem v ohrožení. Podle nespolehlivých zdrojů měl Dumas údajně napadnout dívku v baru a udeřit ji do obličeje. Začátkem července se na sociálních sítích objevil vzkaz pro prezidenta UFC s přiloženou fotkou mladé dívky.

Dano White, tohle je bojovník z Pensacoly jménem Dumas, který by měl 30. srpna bojovat v rámci Contender Series. Právě tento bojovník však v baru uhodil mou 45 kilogramů vážící dceru přímo do tváře. Dejte ho prosím z Contender karty pryč. Pokud se tak nestane, tak se na turnaj pokusíme dostat s plakáty. Celý případ má nyní v řešení policie, která mu přidělila číslo 22-005489.
příspevěk na sociálních sítích

K případu se však nadále nikdo nevyjádřil a zápas pořád platí. Na sociálních sítích se neobjevily žádné další důkazy nebo podrobnosti ohledně Dumasova údajného napadení.

V případě, že Peňáz zvítězí a porazí Dumase působivým způsobem, je pravděpodobné, že Danu Whitea osloví, a stane se tak dalším českým zástupcem v UFC po boku šampiona polotěžké váhy Jiřího Procházky, zápasníka muší váhy Davida Dvořáka a znovu příchozí Lucie Pudilové.

Stejná výzva čeká následující týden i šampionku OKTAGONu Terezu Bledou. Vše se dozvíš tady!👇

Bitva neporažených. Tereza Bledá před branami UFC

by @davidvachalec

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.