Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Československé derby o titul šampiona Oktagonu. Vémola musí obhájit pás proti obrovi z Košic

Vémola vs. Langer. Titulová bitva, kterou by si rok zpátky nikdo ani nepředstavil, je nyní za rohem a každý ji chce vidět. Terminátora čeká obhajoba pásu šampiona polotěžké váhy na nepřátelském území. Košický gigant Pavol Langer je připravený v Bratislavě dokončit příběh „slovenské popelky“ a sesadit legendárního Vémolu z trůnu.

Karlos Vémola se netají tím, že se nachází na prahu ukončení kariéry profesionálního MMA bojovníka. Po nevydařené květnové odvetě s Patrikem Kinclem ve střední váze začal uvažovat o odchodu do zápasnického důchodu. Svůj plán odhalil fanouškům následovně: svou obdivuhodnou sportovní kariéru by si přál zakončit v kleci s Attilou Véghem a vrátit mu úder, který ho v listopadu 2019 na turnaji OKTAGON 15 poslal k zemi. Aby však mohlo dojít k této odvetě, je potřeba obhájit pás šampiona, který Terminátor momentálně vlastní.

V polotěžké kategorii se však zrodil nový vyzyvatel. Slovenský obr Pavol Langer se z pozice naprostého outsidera probojoval přes nejobávanější bojovníky divize až k titulu prozatimního šampiona do 93 kilogramů. Vládnout však může jen jeden a Langer se rozhodl sesadit Karlose z trůnu. Očekávaná československá bitva vypukne v sobotu 7. října v Bratislavě na turnaji OKTAGON 47.

Česko proti Slovensku. Celebrita versus donedávna neznámý a prostý muž ze skromných poměrů. Jeden jezdí na trénink Mercedesem z přepychového domu plného exotických zvířat, druhý jde z činžovního bytového domu na autobusovou zastávku. Jedná se o souboj dvou světů, které se jen zřídka protínají. V reálném životě by se nejspíš nestřetli, teď spolu budou sdílet klec v Tipos Aréně před zraky deseti tisíců fanoušků bojových sportů, kteří jsou připraveni Košického obra podpořit v plnění si snu.

Rok dozadu sa mohlo stať, že by som išiel za Karlosom pre fotku a on by povedal nie. Teraz spolu máme zápas.
Pavol Langer v podcastu Bez Rukavic

Na nepřátelském teritoriu se tak Vémola postaví soupeři, který je o šest let mladší. Langer má na svém kontě 12 vítězství a 9 porážek, zatímco Karlos se může pyšnit úctyhodnou bilancí 35 vítězství a 7 porážek.

Langer si získal respekt především v posledních dvou zápasech, kdy porazil dva dosud neporažené bojovníky OKTAGONU, Rafaela Xaviera a Alexandra Poppecka. Tyto výhry mu nejenom přinesly uznání, ale také ho rychle posunuly ve světovém žebříčku, což mu umožnilo střetnout se s českou legendou.

Přestože je obr z Košic mladší a méně zkušený, je v životní formě a má za sebou dva impozantní výkony, což z něj dělá pro Terminátora velmi nebezpečnou překážku na jeho cestě k odvetě s Attilou Véghem. Podobně to vidí i Patrik Kincl, který dokázal Vémolu porazit letos v květnu na turnaji OKTAGON 43, avšak v jiné váhové kategorii.

Langer má brutální pravačku. Vsadil bych na něj.
Patrik Kincl

Turnaj OKTAGON 47: Vémola vs. Langer můžeš sledovat v sobotu 7. 10. od 18:00 na OKTAGON.TV.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.