Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

České značky zaměřené na přírodní kosmetiku

Hledáš lokální a přírodní značky, které jsou šetrné k přírodě i tvé pokožce? Možná jsi netušil/a, že právě tyto značky pochází z Česka!

Saloos Naturcosmetic

Česká značka založena roku 1993 Jiřím Haraštou a Emilií Trepkovou se stala jednou z nejznámějších bio kosmetik u nás. Její hlavní zaměření se upíná k aromaterapii. Emilie Trepková je odborník v oblasti esenciálních olejů a vonných látek. Firma má hlavní sídlo v Břeclavi, kde pracuje kolem 50 zaměstnanců. 

Saloos se snaží edukovat uživatele kosmetiky o aromaterapeutických účincích esenciálních olejů, které jsou pro firmu hlavními produkty. Zmiňují, že naučili lidi využívat přírodní dostupné látky, které mají blahodárný účinek jak na tělo, tak na smysly. Dosáhli certifikace biokvality – CPK BIO. 

Kosmetika neobsahuje umělé konzervanty ani barviva. Nenajdeme zde ani ropné produkty a umělou parfemaci. Značka netestuje na zvířatech, proto je vhodná pro vegany. 

Mezi přední produkty patří již zmíněné 100% esenciální oleje, masti, balzámy, produkty pro těhotné a miminka, pleťové oleje a další.

NOT SO FUNNY ANY BEAUTY

Růžové, voňavé, kreativní a dokonalé. Slova perfektně popisující značku, kterou vytvořila Anežka Chudlíková alias NotSoFunnyAny v roce 2018. Mladá podnikatelka dokázala vytvořit firmu, která se pyšní snovým designem a bezkonkurenční kvalitou. První produkt, který byl a stále je ikonický, jsou Anežky lipsticks. Nyní už má v nabídce 8 tekutých matných rtěnek. 

Díky silné komunitě si Anežka vybudovala úspěšnou firmu, která se rozrostla i do obchodů jako Fann parfumerie nebo Douglas. Značka ale expanduje i co se týče produktů. Překvapila svíčkami z přírodního vosku, které jsou pro Anežku neodmyslitelnou součástí příjemného domova. Bomby do vany jsou hydratační a starají se i o regeneraci pokožky. V době pandemie vytvořila také dezinfekční gelíky v několika variantách, např. vodní meloun, jahoda nebo soda. Na obličej si můžeš zakoupit set tzv. puffíků, které ti pomůžou k odlíčení make-upu. Jedním z nejlepších a nejvoňavějších produktů je bavlníkový sprej na tělo, který se navíc i třpytí. Všechny produkty jsou stoprocentně veganské, netestované na zvířatech a ručně vyráběné v České republice. 

Purity Vision

Purity Vision funguje již 14 let a založili ji manželé Lusíkovi. V průběhu cestování narazili na několik surovin, které je velmi zaujali. Stejně tak objevili různé procedury, které mají za úkol omlazovat a zkrášlovat.

 Výchozí suroviny pro produkty jsou ručně sbírány v zemích původu a následně dováženy. Manželé si vybírají dodavatele, kteří nabízí ty nejkvalitnější rostliny a další suroviny, fair Trade je zde samozřejmě dodržen. Žádný z produktů není testovaný na zvířatech, ani se v něm neobjevují živočišné složky. Purity Vision je první firma v ČR, která získala certifikaci Fair for life. 

Jejich prvním produktem byl ikonický bio panenský kokosový olej. Později se sortiment rozrostl o květinové vody, další oleje a másla, potraviny a přípravky na pleť. Většina přípravků je ve skle, které se dá znovu použít, nápady, jak na to, nalezneš i na jejich Instagramu.

Lobey

„Chceme krásu nejen pro lidi, ale i pro prostředí, ve kterém žijeme.‘‘ Takto zní moto zakladatelů Lobey. Firma je poměrně mladá, byla založena trojicí kamarádů z Brna, Davidem, Milanem a Tomášem, v roce 2018. David má zálibu v marketingu, Milan se soustředí na oblast kvality a zdravotnických prostředků a Tomáš je zkušený vývojář kosmetiky.

Jejich cesta začala, když Davidova manželka otěhotněla a nemohla najít vhodnou kosmetiku na péči a ošetření miminka. Důležitým faktorem není pouze bezpečnost produktů, ale také kvalita, šetrnost k přírodě a aktivní látky s vysokou účinností. Lobey netestuje na zvířatech a nemá v produktech zahrnuté živočišné a škodlivé látky. Obaly jsou z recyklovatelných materiálů.

Nyní má Lobey na kontě několik oblíbených produktů, mezi ty hlavní patří obličejová čistící pěna, intimní mycí pěna a noční krém. Nedávno rozšířili svůj sortiment také o vlasovou péči. Mnoho z českých odborníků na pleť často doporučují tuto značku ve snaze pomoci zlepšit kvalitu pleti díky jednoduchému, a přesto velmi účinnému složení. 

Renovality

Renovality je úspěšná česká firma, která se zaměřuje na výrobu kosmetických olejů. Olej je pro ně jako tekuté zlato, který má velký význam v rámci regenerace a výživy pleti, jelikož obsahuje velké procento bioaktivních látek. Ikonický obal, vyrobený z fialového skla, není pouhým designovým prvkem, ale má i svůj účel v uchování složek a kvality, funguje také jako přirozený filtr.

 V dnešní době se Renovality věnuje i výrobě parfémů či doplňků stravy. Každý si zde najde péči, kterou potřebuje. Většinu olejů lze použít jak na obličej či tělo, tak na vlasy. Můžeme zde najít oleje na podporu růstu vlasů, řas a nehtů, hydratace pokožky, boje proti akné a další.

 

Havlíkova přírodní apotéka

Zakladatelka Zuzana Krejčí se v roce 2014 rozhodla, že si bude vyrábět vlastní kosmetiku. Už jako malá byla pohlcena světem bylinek a přírody a cítila s nimi velké souznění. Začínala tvořit ve své kuchyni. Díky pokusům o vytvoření přírodní kosmetiky se stala velmi uznávanou ve svém oboru. 

Textura a kvalitní výroba uchvátily všechny kouty světa. Apotéka hledá receptury, které byly využívány dříve, a spolupracuje s recepturami uznávaného lékárníka PhMr. Karla Havlíka. Do svých přípravků nepřidává umělou chemii ani parfemace. Pracuje čistě na souznění s přírodou a propojení všech smyslů.

Navíc v každém produktu najdeš milý vzkaz, který ti zaručeně vytvoří úsměv na tváři. Pozor, ne všechny receptury jsou čistě veganského složení.