Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

České small businesses, které musíš znát!

Chceš podporovat české lokální obchody, ale moc jich neznáš? Pár jsem si jich pro tebe připravila v článku.

Na našem území se nachází mnoho talentovaných lidí, kteří si zaslouží pozornost. Je fajn pocit vědět, že jsi mohl/a někoho podpořit a mít doma kousek, který jen tak někdo mít nebude. Obepsala jsem celou naší redakci a dali jsme dohromady pár oblíbených small byznysů, od kterých můžeš nakupovat lokálně a udržitelně.

Baim je platforma, která mladým návrhářům umožňuje dostat se více na oči. Pořádaji akce, přehlídky či workshopy a momentálně u nich najdeš skvělé návrháře, jako je @bibi.thebrand, @Four.the_brand, @Jove.design nebo @mahony_thelabel.

Miluješ háčkované kabelky? Tady si je můžeš objednat na míru a přesně podle sebe. Jedná se o kvalitní kousky, které jen tak na někom neuvidíš – na mém wishlistu jsou hrozně dlouho!

Tenhle profil hned zaujal mou pozornost. Jestli chceš nápadité stojany na svíčky, krásné hrníčky nebo opravdu extra svíčky, jsi na správném místě.

Tahle značka nabízí vodítka a postroje vyráběné přímo u nás v České republice. Tento podnik patří páru, který na trh přináší nejen neotřelé zboží, ale taky jde z každé objednávky malá částka na pomoc útulkům. Jako psí mamina si asi brzo něco pořídím!

Pokud patříš mezi milovníky vintage kousků, hlavně co se nábytku týče, tak možná budeš znát tento profil. Přeprodávají originální vintage kousky a dokonce mají i svůj showroom.

Tady se nám jedná o skupinku mladých lidí, kteří se rozhodli pustit do ruční výroby zápisniků, bloků, skicáků, diářů a alb. Původem jsou z Litomyšle, a po prohlédnutí jejich produktů jsem se hned zamilovala. Jsou jednoduché a přitom velice nápadité.

V neposlední řadě tady mám pro tebe opravdu něco nevšedního, na tuhle slečnu jsem narazila na tiktoku a nestačila jsem se divit. Jedná se totiž o ruční výrobu skleniček s vlastním motivek, a tohle rozhodně jen tak nikde neuvidíš. Všechny tyhle kousky vyrábí právě sama Leona, a za mě je to fakt neuvěřitelné co dokaže vytvořit ze skla !