Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Calin & Viktor Sheen & ROADTRIP: Striktnost, melancholie a vibes

Celý loňský rok jsem očekával, kdy Viktor Sheen vydá další projekt. Nyní dropli novinku zničehonic a bez proma společně s Calinem. Oba aktéři nám přinášejí album plné striktnosti a emocí, které se nám všem v sychravém počasí začátku roku bude hodit.

Calin i Viktor za sebou mají velice úspěšné projekty. Všechny jejich společné tracky byly bangery, a tak není tohle spojení pro celé album zase tak velkým překvapením. Nahrávka se nese ve velmi melancholickém duchu, skvěle se na ní prolíná intimní poslech se sluchátky a pořádná klubovka. 

Viktorův projev je na albu tvrdší a více striktní, což mě dost baví. Přiznám se, že u Calina jsem dříve měl problém rozluštit, co se mi vlastně snaží říct. To se teď už moc neděje a Calin nadále využívá svoje popkulturní punchlines. Skvěle si pohrává s minimalistickými melodiemi a svým hlasem, mezitímco si Viktor svou konkurenci takzvaně maže na chleba.

Zdroj: IG @calinpan

Produkce jsou spíše minimalistické, a tak mají oba pánové dost prostoru vyniknout. Část alba je temnější a později tuto polohu lehce vystřídá melancholie na party, což ocení každý introvert, který se vrací domů po nepovedeném večeru. 

Lyrické tajemství šéfkuchaře se nekoná, což mi v době duševní vytíženosti dost vyhovuje. 

Zdroj: IG @calinpan

Velice stručně dostáváme porci trefných bars a nálad, kdy veškerým posluchačům bude ihned jasné, o co se jedná. Nicméně je trochu škoda, že jsme se nedočkali Viktorových retrospektivních vyprávění nebo zpovědí z jeho života. A ani Calin textově nepřišel s něčím neotřelým.

Můj favorit na albu je track Luna, se kterým dostáváme lehce drum'n'bass produkci a již zmíněný mood, který krásně podtrhuje celé album. Gorily na coveru dávají jasně najevo, kdo jsou skuteční velikáni na scéně. Album obsahuje 12 tracků a stopáž o 31 minutách, což je v době, kdy nikdo z nás nemá tolik času, kolik by si přál, tak akorát.

Podtrženo, sečteno ROADTRIP je úderným a jednoduchým albem, které je vhodné k jakýmkoliv městským radovánkám. Posluchači, kteří očekávají velkou emotivní zpověď, mohou být lehce zklamáni, ale v žebříčcích si album své místo určitě najde. Já se k němu budu v letošním roce určitě několikrát vracet a konkurence to bude mít v následujících měsících náročné.

Na YouTube je od včerejšího večera již dostupný videoklip k tracku Dívej, kde můžeš vidět skvělou práci s vizuálními efekty.

Na závěr pro nás pánové mají přichystanou show. Místem činu je O2 arena s datem 12. října 2023! Lístky koupíš zde.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.