Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bydlení jak z Pinterestu: Jak si zařídit interiér? 

Už tě nudí současný prostor, ve kterém bydlíš, a chceš změnu? Naštěstí pro tebe internet překypuje možnostmi. Jak na to?

1) Vyber si převládající styl

Ačkoliv si to každý chce udělat po svém, těmto označením se nevyhneš: skandinávský, industriální, chalupářský nebo třeba tropical. Rozdělení podle stylů bývá i v obchodech nebo jimi profiltruješ Pinterest. Když indetifikuješ svůj styl, lépe se ti budou hledat doplňky.

2) Zvol základní barevné schéma

Pro začátek si vyber pár barev, které spolu ladí. Platí pravidlo, že čím neutrálnější odstín, tím kombinovatelnější bude. Barevné doplňky pro oživení lze dokoupit kdykoliv, ale když si pořídíš velkou červenou sedačku, může se ti dost rychle okoukat. Minimalismus je jistější cesta, ale kdo se nebojí, může jít rovnou od začátku do pestrých barev – pravidla neexistují. Pokud se podle nějakých chceš řídit, určitě ti pomůže „color wheel theory“.

3) Stanov si budget

Tyhle věci se mohou dost prodražit. Občas stojí za to si počkat, až na vyhlídnutou položku bude sleva, nebo zkusit najít její levnější variantu. Občas jde něco vyrobit i pomocí DIY.

Cozy room: Novoroční úklid a tipy na cool dekorace

by @adelakutilova

4) Jde se nakupovat

Asi nejhezčí stránky má bezpochyby Vemzu, ale je celkem drahé. Doporučuji začít u cenově dostupné klasiky, jako je Ikea nebo Bonami. Plakáty nabízí třeba Gallerix a snad nejlevnější doplňky má Sinsay, ale tam je třeba trochu pátrat. Pro fajnšmekry, co jsou připraveni utrácet, existuje Westwing. Příjemně mě překvapily stránky Designový nábytek hlavně se skandinávsko-industriálním stylem. V XXX Lutz taky nehmátneš vedle, hlavně když vychytáš slevy.

Při vybírání mysli na nadčasovost. Je jednoduché podléhat trendům, ale ty rychle přichází i odchází. Před každou koupí si polož otázku, zda ti daná věc bude dělat radost i za 5 nebo 10 let.

Tip: Existují placené appky na plánování interiérů, ale stačí si udělat vlastní moodboard třeba ve Wordu. Postahuj si ty nejhezčí obrázky interiérů a jednotlivých kousků, ty si poskládej k sobě, abys poznal/a, jestli to dohromady bude vypadat podle tvých představ.

Nakonec doporučím pár instagramových účtů, co mě inspirovaly: @interiors.hunter @homesmerizing a @inspire_me_home_decor nebo třeba hashtagy #living a #homedesign.