Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Britská verze Gone Girl: Kde je Kate Middleton?

Velšská princezna Catherine se v polovině ledna ztratila z veřejného prostoru. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat a internet zaplavilo tolik konspiračních teorií, že se musel vyjádřit i Kensingtonský palác.

Princezna Catherine, známější jako Kate Middleton, byla naposledy spatřená veřejností 16. ledna, kdy se účastnila mše v Norfolku. Den poté měla nastoupit na plánovanou operaci břicha (nebylo specifikováno čeho a kde), ale od té doby se nikde neobjevila a i Kensingtonský palác (sídlo Williama a Kate) o ní primárně mlčel.

Princezna Kate v prosinci 2023, zdroj: Vox

Když princ William zrušil svou účast na pohřbu svého kmotra, bývalého řeckého krále Constantina, 27. února z „osobních důvodů", dalo to za vznik mnoha konspiračním teoriím, z nichž některé byly realističtější a některé čistý meme. Co je podle internetu s Kate?

  • Kate zemřela, nebo je v uměle vyvolaném kómatu.
  • Manželství Kate a Williama prochází krizí, a proto se ona ukrývá jinde.
  • Kate zemřela a nyní ji královská rodina plánuje nahradit dublérkou.
  • Kate si ostříhala špatnou ofinu a čeká až jí odroste.
  • Kate podstoupila plastickou operaci a nechce, aby o tom věděla veřejnost. Pravděpodobně dle internetu brazilian butt lift.
  • Kate stojí za nepovedeným Willy Wonka Experience v Glasgow.

Ať jsou tyhle konspirační teorie jakkoliv divoké, tak i seriózním novinářům na příběhu něco nesedí. Primárně proto, že Kateina plánovaná operace se kryla s hospitalizací krále Charlese kvůli rakovině, a je zvláštní, že by palác naplánoval hospitalizaci dvou seniorních členů královské rodiny naráz. Všechny své plánované závazky kvůli tomuto Kate i Charles rušili.

Lidem tím pádem přijde, že se královská rodina snaží něco krýt. Je zvláštní, že britským bulvárním novinářům, kteří královskou rodinu dlouhodobě úplně nešetří, se nepodařilo vyfotit Kate opouštějící nemocnici. Jenom Williama, který do nemocnice vchází. A zároveň i vždy po porodu svých tří dětí se Kate ukázala další den před nemocnicí veřejnosti. Nepřidala ani žádnou fotografii na svůj Instagram komunikující její zotavování.

v návaznosti na tlak médií a rozšíření konspiračních teorií zareagoval Kensingtonský palác (sídlo Williama a Kate) s tím, že se Kate „daří dobře a váží si zájmu veřejnosti“ a zopakovali také, že jak komunikovali v lednu je plánovaná její absence až do Velikonoc, které spadají tento rok na 31. března. Bližší informace o jejím stavu nebyly zatím oznámeny.

Zdroj: Indepedent UK, Vox, People

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.