Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Britney Spears promluvila o temné etapě svého života: „Opatrovnictví mě málem zabilo!“

Rodinné drama vyplulo zpět na povrch! Potom, co soud v listopadu roku 2021 ukončil opatrovnictví Britney Spears, se o tom, co se dělo za zavřenými dveřmi necelých čtrnáct let, Britney dnes znovu otevřela. A to ve dvaadvacetiminutové hlasové zprávě, kterou přidala na svůj YouTube kanál a následně ji smazala. Nám ani světu ale neutekla!

Zpěvačka žila pod drobnohledem svých rodičů dlouhých 14 let. Ti měli pod kontrolou její majetek, veškeré finance, a hlavně ji samotnou. Britney tak ve svých 25 letech nemohla bez souhlasu ani otěhotnět.

„Já upřímně do dnešního dne ani nevím, co tak zlého jsem udělala, ale ten trest mého otce... kvůli němu jsem nemohla nikoho vidět, nic jsem nemohla dělat. Nic mi v tu dobu nedávalo smysl.“

Důvodem opatrovnictví byly drogy, alkohol a mentální potíže, se kterými se před lety potýkala. Dvakrát byla přijata do nemocnice s psychickými problémy.

„Pamatuju si, jak jsem seděla na gauči a moje máma mi říkala, že si dnes se mnou přijedou nějací lidi popovídat, a tak bychom měli jít do nějakého hotelu, ale nevěřila jsem jí. O čtyři hodiny později bylo před domem přes dvě stě papparazi, kteří si přes okna točili to, jak mě ambulace drží na nosítkách. Dneska vím, že to všechno bylo předem naplánovaný a připravený. Nějaká paní řekla o tomhle nápadu mému tátovi a moje máma mu s tím pomohla.“

Britney se tak po čase rozhodla jít s pravdou ven! I přestože dostala mnoho pozvánek do talkshow (i k známé Oprah), rozhodla se, že bolestivou zpověď poví světu sama.

„Hlavní věc, kterou si pamatuji, je to ovládání mého otce. On miloval mít pod kontrolou všechno, co jsem dělala. První den opatrovnictví mi řekl: Já jsem Britney Spears a já jsem ten, co tady rozhoduje!“

Zpěvačka tak činnost svého otce nazvala „čirým zneužíváním“. Každodenně se cítíla jako robot, který byl pod přímou kontrolou svého otce. Ten prý nechtěl, aby Britney dělala jakákoliv „nerozvážná rozhodnutí“.

Týden potom, co jsem byla hospitalizována, jsem musela hned začít pracovat. Musela jsem dělat, co mi bylo řečeno. Každý den mi říkali, že jsem tlustá, a tak jsem musela každý den chodit do posilovny. Nikdy jsem se necítila tak demoralizovaná a jak nicka. Nemohla jsem mít ani chůvu pro děti, co jsem chtěla. Nemohla jsem dělat, co jsem chtěla. Nemohla jsem mít u sebe peníze.
Ještě si pamatuju, dělala jsem novou show a zrovna jsem trénovala. Na jedné zkoušce jsem řekla NE na jeden tanec. Producenti to nechápali a odešli se bavit jinam za mými zády. Další den mi bylo řečeno, že musím jet do léčebny a na Instagramu musím říct, že důvodem je moje „nemoc“. V hovoru s mým otcem jsem jen plakala a ptala se, proč mi tohle dělají. A on mi jen říkal: „Nemusíš jet, ale pokud nepojedeš, půjdeme k soudu a ty prohraješ! Na své straně mám mnohem víc lidí než ty, ty ani nemáš právníka, tak na to ani nemysli!“
Britney Spears

V roce 2020 se ale Britney rozhodla, že ve „vězení“, jak to nazvala, už nadále být nechce. A tak šla k soudu s tím, že opatrovnictví je surové, násilné a nutí ji dělat věci, se kterými se ona sama neztotožňuje. Zanedlouho na to ji podporoval celý svět s hashtagem#FreeBritney.

Potom, co uniklo tohle video, se rodiče Britney snažili očistit svá jména na sociálních sítích, kde posílali „vzkazy“ své dceři. Takhle vypadá zpověď Lynne Spears, matky Britney:

Britney, celý svůj život jsem se snažila podporovat tvé sny a přání! A také jsem se tě snažila pomoct dostat ven z potíží! Nikdy jsem se k tobě neotočila zády! Po tvém tisícím odmítnutí už jsem beznadějná. Zkusila jsem všechno! Strašně moc tě miluju, ale tahle konverzace je jen mezi mnou a tebou, z očí do očí, v soukromí.
Lynne Spears

Otec Jamie Spears se k celé situaci vyjádřil pouze přes právníka: „Pan Spears miluje svou dceru bezvýhradně. Třináct let se jí snažil pomáhat a dělat to nejlepší v jejím zájmu.“

Na konci svého monologu Britney říká: „Jak jim do prdele tohle mohlo projít? Jak mám tohle v sobě spravit, když o tom nebudu mluvit?“

„Pokud jsi taky, jako já, divný introvert, který se cítí spoustu času osamocený, možná jsi potřeboval slyšet mou story, aby ses necítil sám. Pamatuj: můj život nebyl vůbec lehký a ty nejsi sám,“ tím zakončila svou hlasovou zprávu.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.