Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

British Fashion Awards 2022: Recap

Jeden z nejočekávanějších okamžiků globálního módního kalendáře je tady. Zjisti, kdo získal ocenění modelky roku i jak vypadaly šaty celebrit na červeném koberci v Royal Albert Hall.

Udílení cen Fashion Awards 2022 se uskutečnilo v pondělí 5. prosince 2022. Do ikonického londýnského sálu Royal Albert Hall přijely celebrity s těmi nejokázalejšími kousky, které společně s návrháři představily speciálně pro tuto oslavu.

British Fashion Awards oslavuje módu jako součást kultury . Je globální zábavní platformou pro značky, tvůrce, návrháře a umělce, kteří se setkávají, aby oslavili tento průmysl. Zároveň je sbírkou pro nadaci BFC Foundation. Ceremoniál byl poprvé založen v roce 1989 ve snaze upozornit na ty, kteří přispívají k rozvoji módního průmyslu.

Hvězdně obsazenou akci tento rok moderovala herečka Jodie Turner-Smith.

MODELKA ROKU 2022

Přestože se nemohla účastnit předávání cen, dostala ocenění modelky roku. O kom že je řeč? Kdo jiný než úchvatná Bella Hadid. Cenu vyhrála už v roce 2016 a 2017. Děkovná řeč byla vysílána online a Bella nezapomněla zmínit, že cenu věnuje všem přistěhovalcům, palestinským dětem a nizozemským dětem.

NÁVRHÁŘ ROKU

Pierpaolo Piccioli, italský módní návrhář, který je od roku 2008 kreativním ředitelem módního domu Valentino, získal na Fashion Awards cenu pro návrháře roku. Sám uvedl, že již samotná nominace pro něj byla vítězstvím.

Kdo si odnesl další ceny?

  • Independant British Brand – Wales Bonner
  • BFC Foundation Award – S.S. DALEY
  • Isabella Blow Award for Fashion Creator – Katie Grant
  • Metaverse World & Gaming Experience Award – Burberry
  • Outstanding Achievement Award – Yvon Chouinard
  • Special Recognition Award for Cultural Curation – Jefferson Hack

Kromě toho bylo v rámci akce NEW WAVE: Creatives oceněno 50 nejinovativnějších a nejinspirativnějších mladých tvůrčích talentů z celého světa.

ČERVENÝ KOBEREC

Getty images, British Vogue