Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Británie začne testovat první testosteronovou náplast pro ženy v menopauze na světě

Ta by měla ženám pomoci udržet si produkci testosteronu na stejných hodnotách jako před menopauzou, díky čemuž by si mohly zachovat svůj sexuální drive.

Ve Velké Británii bude na podzim zahájena klinická studie, jejímž cílem bude otestování testosteronových náplastí pro ženy v menopauze. I přesto, že v současné době existují testosteronové gely a krémy, náplast vyvinutá společností Medherant je tou vůbec první na světě určenou pro ženy a mohla by jim výrazně ulehčit život během menopauzy, kdy dochází k poklesu produkce testosteronu. Ten je přitom pro lidské libido naprosto zásadní.

Při používání zmíněných gelů a krémů je na každé ženě, aby si sama nastavila správné dávkování, což může být problematické. Některé dokonce užívají přípravky původně určené pro muže. Proto by testosteronová náplast znamenala revoluci v řešení poklesu produkce testosteronu, díky čemuž by si mohly ženy i po menopauze udržet svůj sexuální drive.

Britský poradenský institut NICE přitom už před osmi lety doporučil, aby ženy v menopauze, které zaznamenaly pokles sexuálního apetitu, zvážily konzumaci doplňků stravy obsahujících testosteron. Podle Davida Haddletona, zakladatele společnosti Medherant, by proto bylo schválení náplasti revolučním krokem vpřed. Pokud plánovaná klinická studie dopadne pozitivně, bude už jen na regulačních orgánech, aby používání testosteronové náplasti pro ženy schválily.

Zdroj: ČTK