Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

BRIT Awards: Raye přepisuje historii, získala šest cen včetně nejlepšího alba a písně

Britské udělení hudebních cen ovládla s přehledem šestadvacetiletá rodačka z Londýna. Do soutěže šla se rekordním počtem sedmi nominací a dokázala proměnit všechny krom jedné, což je historický rekord.

V sobotu večer uspěla ve všech třech nejdůležitějších kategoriíchartist of the year, album of the year a best song. Stala se také objevem roku, songwriter of the year a vyhrála v kategorii best R&B act.

K děkovné řeči přizvala svoji babičku

Při přebírání ceny za nejlepší album, kterou vyhrála s deskou My 21st Century Blues, vzala na stage svoji babičku. „I’m ugly crying on national television. I’m so proud of this album, I’m in love with music – all I ever wanted to be was an artist,” řekla v emotivním projevu.

Výrazně dominovali ženy a nebinární lidé

V kategorii British Artist of the Year bylo mezi deseti nominovanými šest žen, což je výrazný rozdíl oproti loňskému roku, kdy byli v kategorii nominováni jen muži. Celý večer byl triumfem žen a nebinárních osob napříč žánry – 70 % všech winners byli ženy nebo nebinární lidé.

Rye dosud žádnou cenu z BRIT Awards neměla, přestože její kariéra začala už před deseti lety. Loňský rok jí ale přinesl raketový vzestup, který jí umožnil za jediný večer získat stejný počet sošek, jako mají Dua Lipa, Harry Styles, David Bowie nebo Phil Collins. Historicky nejúspěšnější zůstává Robbie Williams s 13 cenami a Adele s 12 cenami.

Flowers je mezinárodní píseň roku

Skupinou roku je britská Jungle. International artist of the year je SZA, která tím porazila nominované Taylor Swift nebo Miley Cyrus. Druhá zmiňovaná ale vyhrála cenu za mezinárodní píseň roku za Flowers.

Dua Lipa jako jediná dokázala porazit Raye

Svoji sedmou výhru na BRIT Awards si připsala i Dua Lipa – zvítězila v kategorii Best Pop Act, o které hlasovala veřejnost. Jde o jedinou kategorii, ve které někdo dokázal porazit Raye. Zpěvačka také celou show otevírala. 👇

Kylie Minogue does „shoey“

Globální ikonou byla jmenována Kylie Minogue, za kterou během show přišel moderátor večera Roman Kemp a vyzval ji, aby se v rámci australské tradice nazvané „shoey“ napila z boty. And she did.

RED CARPET

A na závěr si pojďme prohlédnout outfity celebrit. Hvězda večera Raye dorazila v monochromatickém outfitu, stejně jako Maya Jama, Eve, Griff a další. Olivia Dean oblékla fialové Saint Laurent šaty a Charli XCX přinesla duhu. Vybrané outfity si prohlédni v galerii.👇

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.