Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

BRICS: Nová digitální měna by měla potlačit americkou dominanci

Měnu představila aliance BRICS složená z Ruska, Číny, Brazílie, Indie a Jižní Afriky.

Podle ruských zdrojů pracuje aliance BRICS, složená z Ruska, Číny, Brazílie, Indie a Jižní Afriky, na nové měně, která bude schopna vytvořit distanc od silných měn, jako je euro nebo americký dolar.

Podle poslance ruské Státní dumy Alexandera Babakova může po spojení takových silných ekonomik vzniknout životaschopná evoluční digitální transakce, zmínil to na ekonomickém fóru v Novém Dillí v Indii.

Nezapomněl ani zmínit, že z potenciální měny by velmi benefitovala Čína, a naopak by si nepřilepšil Západ a Spojené státy. Strategie byla vybudována tak, aby nechránila ani euro, ani dolar.

Cílem je zakomponovat měnové závazky, které jsou založené na strategii nechránící americký dolar nebo euro, ale raději formují novou měnu, která je schopná přinést benefity našim společným záměrům.
Alexander Babakov

Jak měna ovlivní ekonomiku?

Jedním z účelů je potlačit americkou ekonomiku, jelikož dolar byl v posledních letech oficiální měnou na mezinárodním trhu, tudíž hlavní dopad by nová měna měla právě na USA. Brazílie už pomalu přijímá obchodní podmínky spolu s investicemi do čínského jüanu. Mezitím Rusko a Indie řeší vzájemné poplatky a vyrovnávají se v indických rupiích, nikoli eurech či dolarech.

To dokazuje, jak jsou národy odhodlané vést dedolarizaci (=snižování dominance dolaru na světovém trhu) napříč celým světem. Kvůli tomu pak dolar půjde na světovém trhu dolů.

K „alianci“ se přidávají i další země, jako je například Malajsie.

Měna je navíc kryta zlatem a dalším bohatstvím, kterým země disponují.

Zdroje: firstpost.com, cointelegraph.com

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.