Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Boxerky jsou nová letní uniforma

Další letní trend, který si našel cestu do našich skříní a nejspíš tady díky své extrémní pohodlnosti nebude jen jedno léto.

Pohodlí > všechno ostatní

Jestli se pohybuješ na sociálních sítích a zajímá tě i móda, tak sis určitě všiml*a, že komfort hraje v našem oblékání v posledních letech velkou roli. Letos v létě se dostáváme do toho největšího pohodlí, co kdy trendovalo. Někteří z nás si už v loňském roce pořídili pyžamové kalhoty a nosili je jak na dovolené, tak do ulic města - a ano, nikdy jsem se v létě necítila více komfortně.

Loni kromě jorts byly v módě i no pants - extrémně krátké kraťásky, které v některých případech téměř připomínaly kalhotky a vidět jsme je mohli třeba u značky Miu Miu. Hot, ale tohle léto se budeme držet hlavně pohodlnosti. Všechny fashion girlies si totiž hromadně oblíbily pánské boxerky!

Je to ideální kousek do teplých letních dnů, pohodlný, s volným střihem, a hlavně z lehkého materiálu. Další super věc je, že je na výběr nespočet druhů, střihů a vzorů a každý si může najít ten svůj, který se mu do šatníku bude hodit nejvíce.

Kdy a u koho se tento trend objevil?

Všechno se začalo formovat už v loňském roce, kdy celebrity jako Kendall Jenner, Olivia Rodrigo nebo Hailey Bieber (absolutní fashion icons) vyšly ven právě v těchto kraťáskách a naší pozornosti to rozhodně neuteklo.

Kendall Jenner červen 29, 2023, in New York City. (Photo by Gotham/GC Images)

Dokonce i známý módní dům Chanel oblékl na jaře herečku Kristen Stewart do podobných kraťásků, což samozřejmě upoutalo ještě více pozornosti. Nesmíme opět opomenout ani Miu Miu, která poslední roky rozhodně patří k trend makers, a v letošní Spring/Summer kolekci jsme boxerky mohli také vidět.

Boxerky vytváří takový specifický I don't care vibe, a i když jsme u výběru outfitu a doplňků strávili nějaký ten čas, bude to vypadat, že až tak vlastně ne. Vytvoří to lowkey stylish lowkey comfy look, který je ideální na léto. Zároveň se ti tenhle kousek bude hodit na dress up do města, na dovolenou k moři nebo jen na poflakování se doma na zahradě.

A pokud tyhle kraťásky sami o sobě nejsou něco, co by se ti libílo, ale pořád si chceš tenhle trend vyzkoušet, tak si je vem pod více baggy kalhoty, což je taky skvělej look třeba na letní festivaly. Jen takový reminder, že tohle není Miu Miu inspired, ale má to hlubší historii už z 90. let, kdy to byl trend hlavně mezi black women. Z počátku to mělo dost velkou kritiku - ostatně jako většina trendů, co jsou nezvyklé.