Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Books around the world: Indonésie

Chceš si rozšířit obzory a trochu diverzifikovat knihovnu? Vezmu tě kolem světa za knihami, které ti v tom pomůžou a stoprocentně si je užiješ, ať už čteš jakýkoliv žánr.

Happy Stories, Mostly - Norman Erikson Pasaribu

Pasabiru ve své knize Happy Stories, Mostly vypráví příběhy indonéské queer komunity skrze sci-fi a absurdní prvky, čímž odhaluje bolest, kterou queer lidem způsobuje heteronormativní společnost Indonésie a její společenské normy. Sbírka obsahuje dvanáct povídek, které komunikují mezi sebou skrze opakující se motivy, situace nebo fráze. Ve všech povídkách si zároveň pokládá otázku, co to znamená být skoro šťastný, protože úplné štěstí je pro tamní LGBTQ+ komunitu těžko dosažitelné.

Zdroj: Goodreads

Beauty Is a Wound - Eka Kurniawan

Beauty is a Wound je rozsáhlá rodinná sága, skrze kterou detailně poznáš život obyčejných lidí v temných a tragických obdobích Indonéské historie, všechno skrze příběhy jedné rodiny. Román je napsaný podobným stylem, který využívá Gabriel García a díky magickému realismu a černému humoru není kniha jenom suchý pohled na historii, ale i morbidně zábavné čtení, které by ti na reading listu nemělo chybět.

Zdroj: Goodreads

The Sea Speaks His Name - Leila Chudori

Když už jsme u indonéské historie, důležitým dílem je i román The Sea Speaks His Name, který sleduje vládu prezidenta Suharta od 60. do 90. let. Diktátor se u moci udržel celých 30 let, během kterých byl zodpovědný za četná zmizení a teror, který vládl po celé zemi. Román se inspiruje těmito událostmi a zároveň je založený na skutečné události, která se v této době odehrála - vypráví o Biru Lautovi, kterého Suhartova vláda zatkne a mučí a nakonec se ho zbaví úplně. Bir Laut, jehož jméno se dá přeložit jako Modré moře, zmizí z povrchu světa beze stopy stejně jako spousta dalších.

Zdroj: Goodreads

Zdroje: Goodreads, electricliterature.com

Kup mi knížku📖✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.