Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bonjour Paris! Stávkující město lásky, první gastro zážitky a kultura na každém kroku!

Deník z města lásky plný studentského života, místních radostí, fuckupů, croissantů a dalších gastro skvostů nebo pařížských tipů a rad! Enjoy <3

Město lásky je momentálně plné nenávisti?

Paříž je známá pro svou přezdívku „město lásky“, ale tak to tady poslední týdny vůbec nevypadá. Kvůli důchodové reformě se tu silně stávkuje a demonstruje. Lidé chodí do ulic, které jsou plné odpadků, dělají v nich ještě větší bordel, než je, pálí věci a bouří se.

 Jak to ale jinak dopadá na každodenní život lidí v Paříži?

Hromadná doprava buď nefunguje vůbec, nebo si jezdí jak chce. Stávkují i služby, které jsou pro člověka životně důležité jako třeba popeláři, což způsobuje velký rozruch. Už druhým týdnem se na ulicích hromadí odpadky a pomalu to začíná být nesnesitelné. Krysy a smrad jsou úplně všude.

První kultura a gastro heaven

Když jsou tyhle stávky, škola buď odpadá, nebo se přesouvá online, jelikož se učitelé a studenti nemají jak do školy dostat. My toho s holkama využily a pustily se do obhlídky muzeí.

Zatím jsme viděly jen ty menší, ale i tak to je zážitek. I když je náhodou samotná expozice na nic, venkovní i vnitřní architektura to vynahrazuje! Skoro každé muzeum je pro studenty pod 26 ZDARMA!

Mám i tipy na menší muzea, která jsem zatím navštívila. Nejsou to ta nejvíc známá, ale stojí za to!

  • Musée Gustave Moreau
  • Muséée de Rodin (Můj favorit, díky svojí architektuře. Je to insta-friendly místo.)
  • École nationale supérieure d‘ architekture Paris-Malaquais (Tohle je umělecká škola, která své výstavy často mění.)
  • Palais Galliera

 If you wanna be in food coma for few days...

A to nejlepší nakonec! Navštívila jsem totiž Patisserii známého Cédrica Groleta a musím říct, to čekání v nejšílenějším mrazu stálo za to! Šly jsme vyzkoušet jeho famous croissanty, na které jsme čekaly už od 8:50 (otvírá se v 9:30) a i tak jsme se na řadu dostaly až kolem 10:30. Pokud chceš podnik navštívit, počítej s tím, že budeš čekat a zároveň mysli na to, že Cédrica tam pravděpodobně nepotkáš.

Druhý gastro zážitek není francouzský, ale italský. Byly jsme v Pizzerii Popolare, což je nejvyhlášenější italská restaurace v Paříži. Jejich truffle pasta byla ta nejlepší, co jsem kdy v životě měla a pizza byla vymazlená! Jako dezertík padla i pistáciová zmrzka, na kterou taky mé srdíčko nezapomene.

Btw: musíš mít rezervaci dopředu! Raději si ji ale udělej ještě, než vyrazíš do Paříže.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.