Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Bonjour Paris! Co všechno se dá stihnout za 48 hodin v Paříži?

Chceš vidět Paříž, ale máš na svůj výlet jen jeden víkend? Mám pro tebe nadupaný guide, se kterým za dva dny zvládneš vše, co z města lásky potřebuješ vidět!

První den

Abys vše stihl/a, musíš s programem začít už ráno, a to snídaní. Zkus zajít do Big Love, Saint Pearl nebo Café Fou Fou. Pokud nemáš chuť, ani velký hlad, skoro na každém rohu jsou pekárny, kde koupíš croissant a jiné skvělé pečivo.

Po jídle se vydáš do l'Orangerie, kde se nachází nejslavnější kousky umění od impresionistického malíře Claude Moneta. Na oběd bys měl/a zajít do asijské restaurace, která je kousíček muzea – Kodowari Ramen (Tsukiji). Normálně tam bývá k večeru čekačka třeba 50 min, ale přes oběd by místo mělo být klidnější.

Po obědě se vydáš za Ludvíkem XIV. do Versailles. Nezapomeň si ale lístek koupit už předem. Pokud už budeš večer unavený/á, můžeš zajít jen na véču, jinak tě ale pošlu ještě na Eiffelovku! Tam si bookni čas na západ slunce podle toho, v jakou dobu tam pojedeš, nebo na noční výhled kolem 22:30.

Druhý den

Druhý den začneš super kávou, matchou nebo chai v Buddy Buddy, které se nachází ve čtvrti 11. arrondissement. Specializují se na oříšková másla, a ta přidávají i do pití, které je díky tomu totální bombou! K tomu se na snídani zastavíš v pekárně Mamiche, která má jednu pobočku kousek od Buddy Buddy nebo u čtvrti Montmartre, kam tě pošlu hned poté, co navštívíš malé concept obchůdky v 11. arrondissement.

Dalším místem, kam se podíváš, je Montmartre, kde jsou krásné kavárničky, historické centrum a bazilika. Určitě do bazilikyzavítej a navštiv i Muzeum Montmartre. Na oběd skoč do restaurace Adelaide nebo do La Maison Rose na pravé francouzské jídlo.

Pak už tě čeká poslední zastávka – Louvre. Lístky si určitě kup dopředu a nechoď hlavním vchodem přes pyramidu, ale ze strany od ulice Rue de Rivoli. Na Louvre si vyhraď pár hodin a taky počítej s tím, že se tam i párkrát ztratíš.

Předposlední zastávkou, kterou bych ti doporučila je milované bubble tea – Machi Machi. Dej si matcha s creme brule navrchu a dole tapiocu, bon apetit! Pak se vydej do Galerie La Fayette na malé nakupování a den zakonči u řeky, kde si na trávě hezky pochilluješ! <3

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.